Mateusz Masternak wraca do Wrocławia. Jego rywalem będzie Jean Jacques Oliver

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mateusz Masternak wraca do Wrocławia. Jego rywalem będzie Jean Jacques Oliver

Mateusz Masternak zawalczy w Polsce po odniesieniu kontuzji w walce o mistrzostwo świata
Mateusz Masternak zawalczy w Polsce po odniesieniu kontuzji w walce o mistrzostwo świata Knockout Boxing Night
Już 20 kwietnia, we wrocławskiej KGHM Ślęza Arena, do ringu powróci jeden z najlepszych polskich cruiserów, Mateusz Masternak (47-6, 31KO). Dla mieszkającego we Wrocławiu Mastera to pierwsza walka po pechowej porażce spowodowanej kontuzją w walce o tytuł mistrza świata – Mateusz prowadził na wszystkich kartach punktowych i był o krok od przywiezienia pasa do Polski.

Przeciwnikiem Polaka będzie topowy francuski cruiser, były mistrz Europy – Jean Jacques Oliver (15-2-2, 10KO). Zwycięstwo z twardym paryżaninem pozwoli Masterowi wrócić na szczyt rankingu i ponownie zmierzyć się w walce o światowy prymat w boksie zawodowym. To także pierwsza od wielu lat gala we Wrocławiu z jego udziałem, więc szykuje się ogromny doping publiczności. Ostatni raz we Wrocławiu Masternak bił się 10 września 2011 roku, kiedy to walką wieczoru był pojedynek Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko o mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej.

W pozostałych walkach wystąpią m.in. niepokonany Kamil Gardzielik (17-0, 4KO), który jest już o krok od walk na najwyższym poziomie, a także prospekt wagi średniej, wrocławianin – Rafał Wołczecki (11-0, 7KO) oraz Kamil Bednarek (14-0, 8KO), który ostatnio doświadczenie zdobywa na amerykańskich ringach, m.in. w Nowym Jorku i Filadelfii. 

Mateusz Masternak zapowiada, że jego powrót do ringu odbije się szerokim echem w bokserskim środowisku. 

Kolejne walki gali we Wrocławiu zostaną ogłoszone już niedługo.