Michalski przegrał z Hueslerem, Polska remisuje ze Szwajcarią

Michalski przegrał z Hueslerem, Polska remisuje ze SzwajcariąProfimedia
Po zwycięstwie Igi Świątek nad Belindą Bencic, przyszedł czas na pojedynek Daniela Michalskiego z Marciem-Andreą Hueslerem. Niestety Polak przegrał 3:6, 2:6, przez co Polska remisuje ze Szwajcarią 1:1.

Michalski nie był farowytem swojego meczu, ponieważ sklasyfikowanemu na 260. miejscu w rankngu ATP Polakowi przyszło grać z rywalem z pierwszej setki. Plasujący sie na 56. miejscu Huesler kontrolował spotkanie, wygrywał swój serwis i regularnie przełamywał Polaka.

W pierwszym secie zrobił to tylko raz, ale wystarczyło to do przekonującego zwycięstwa w pierwszej partii 6:3. Michalski nie miał w nim żadnej okazji do przełamania rywala. W drugim secie Huesler wygrał przy podaniu reprezentanta Polski już w pierwszym gemie, a sukces ten powtórzył przy stanie 3:1. Ostatecznie skończyło się na wyniku 6:2 w drugiej odsłonie.

Tym samym Polska remisuje ze Szwajcarią 1:1. Dalszy ciąg rywalizacji jutro. Wówczas swoje mecze zagrają Hubert Hurkacz i Magda Linette, a na koniec dojdzie do spotkania mikstów obu reprezentacji. Niewykluczone, że będzie on decydował o ostatecznym wyniku w całym spotkaniu obu drużyn, a co za tym idzie o wygraniu grupy, które gwarantuje dalszą grę w turnieju.