Nadal załamany po odpadnięciu z AO. "Jestem całkiem rozbity"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nadal załamany po odpadnięciu z AO. "Jestem całkiem rozbity"
Rafael Nadal odpadł z AO w drugiej rundzie
Rafael Nadal odpadł z AO w drugiej rundzie
Profimedia
Rafael Nadal odpadł z Australian Open w drugiej rundzie, ku zaskoczeniu fanów światowego tenisa. Hiszpan przyznaje, że jest tym faktem całkowicie załamany.

Rafael Nadal przegrał w środę w drugiej rundzie Australian Open z Mackenzie McDonaldem 3:0 (6:4, 6:4, 7:5). Hiszpański tenisista podczas meczu zmagał się z problemem biodra, który uniemożliwił mu osiągnięcie korzystnego rezultatu.

"Poczułem coś w moim biodrze i to byłoby już na tyle. Jestem zmęczony i sfrustrowany tym, że przez sporą część mojej kariery musiałem przechodzić przez procesy leczenia kontuzji" - podkreślił Nadal.

W dalszej fazie swojej wypowiedzi podczas rozmowy z dziennikiem "Marca" tenisista dodał, że jest załamany psychicznie po odpadnięciu z turnieju.

"Nie mogę powiedzieć, że nie jestem teraz rozbity psychicznie, bo skłamałbym. Mógłbym oświadczyć, że życie jest wspaniałe i dalej myśleć pozytywnie, ale nie jestem w stanie obecnie tego zrobić. To trudny czas i trudny dzień, ale akceptuję to, bo trzeba iść dalej. Na poziomie sportowym szklanka się wypełnia i być może przyjdzie czas, że woda się przeleje" - uważa Rafael Nadal.

Mackenzie McDonald w kolejnej rundzie Australian Open zmierzy się z Yoshihito Nishioką.