Włoszka Brignone najlepsza w supergigancie w Val d'Isere podczas alpejskiego PŚ

Włoszka Brignone najlepsza w supergigancie w Val d'Isere podczas alpejskiego PŚPAP
Włoszka Federica Brignone wygrała w Val d'Isere supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła przejazdu, podobnie jak m.in. liderka klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Mikaela Shiffrin.

33-letnia Brignone odniosła 24. pucharowe zwycięstwo w karierze. Drugą Norweżkę Kajsę Vickhoff Lie wyprzedziła o 0,44 s, a trzecią swoją rodaczkę Sofię Goggię o 0,59.

Trasa niedzielnych zawodów była bardzo wymagająca. Z powodu ominięcia bramki lub upadku nie ukończyło jej aż 26 z 58 startujących alpejek. W tym gronie obok Shiffrin była także Gąsienica Daniel, która w pierwszym w tym sezonie supergigancie zajęła 22. miejsce.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała Shiffrin, ale jej przewaga nad Brignone zmalała do 63 pkt. Liderką punktacji supergiganta jest Goggia.