Nieudane występy Polaków w drugiej kolejce MLS

Nieudane występy Polaków w drugiej kolejce MLSAFP
Na trwający weekend zaplanowano drugą kolejkę amerykańskiej MLS. W nocy na amerykańskich boiskach wystąpiło kilku polskich zawodników, jednak ich drużynom nie poszło zbyt dobrze.

W barwach DC United swoje drugie spotkanie zagrał Mateusz Klich. Po tym jak już w 13. minucie swojego pierwszego meczu strzelił gola, a jego zespół wygrał wtedy 3:2 z Toronto, tym razem przyszedł czas na porażkę 0:2 z Columbus Crew. Polak zagrał całe spotkanie, a w 84. minucie obejrzał żółtą kartkę. Gospodarze końcowy wynik ustalili jeszcze przed przerwą po dwóch bramkach Lucasa Zelarayana.

Na boisko wyszli także piłkarze Charlotte FC, gdzie etatowymi zawodnikami pierwszego składu są Karol Świderski i Kamil Jóźwiak. Tak było również tym razem, a spotkanie z St. Louis dla Polaków rozpoczęło się wyjątkowo dobrze. W 25. minucie Jóźwiak rozpoczął akcję, oddał piłkę do Świderskiego, a ten dośrodkował na głowę Enzo Copettiego, dzięki czemu zanotował asystę, a ich zespół wyszedł na prowadzenie 1:0.

W dalszej części strzelali jednak już tylko gospodarze z St. Louis, którzy wygrali 3:1. Świderski pod koniec pierwszej połowy zdążył jeszcze zobaczyć żółtą kartkę, a w 64. minucie został zmieniony. Jóźwiak rozegrał całe spotkanie.

Nieudany występ ma też za sobą Kacper Przybyłko. Napastnik Chicago Fire wyszedł w pierwszym składzie na mecz z New York City, jednak został zmieniony już w przerwie, przy niekorzystnym wyniku dla swojej drużyny. Ostatecznie drużyna z Chicago w 75. minucie doprowadziła do wyrównania po golu Fabiana Herbersa, ale Przybyłki nie było już na murawie.