Patrick Vieira zwolniony z Crystal Palace

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Patrick Vieira zwolniony z Crystal Palace
Patrick Vieira zwolniony z Crystal Palace
Patrick Vieira zwolniony z Crystal Palace
Profimedia
Londyński klub poinformował, że zakończył współpracę z Patrickiem Vieirą. Ostatni słaby okres zespołu okazał się zbyt dużym rozczarowaniem dla władz klubu. Francuz był menedżerem Orłów przez 20 miesięcy.

Ostatnim meczem Crystal Palace pod wodzą Vieiry były środowe derby z Brighton, przegrane na wyjeździe 0:1. Ostatnie zwycięstwo drużyna z Selhurst Park odniosła jeszcze w ostatnim dniu ubiegłego roku. Wówczas Orły wygrały z Bournemouth 2:0. Od temtej pory w Premier League zresmisowały pięć spotkań i aż sześć przegrały. 

Na ten moment zespół zajmuje 12. miejsce w Premier League, ale w bardzo ściśniętej dolnej połowie tabeli ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Poza tym Crystal Palace gra w tym sezonie bardzo mało efektowny futbol. Zespół Vieiry zdobył w tym sezonie ligowym tylko 21 bramek. Gorsze pod tym względem są tylko ekipy Wolves, Evertonu i Southampton, które zdobywały o jednego gola mniej. 

Największym sukcesem w trakcie pobytu Vieiry w Crystal Palace było doprowadzenie zespołu do półfinału Pucharu Anglii w ubiegłym sezonie. Wtedy na Wembley lepsza okazała się Chelsea, ale awans do tego etapu rozgrywek był zdecydowanym wynikiem ponad stan. Zwłaszcza w pierwszym sezonie pracy w klubie, który francuski menedżer skończył na 12. miejscu w lidze. 

Ostatnie wyniki Crystal Palace
Flashscore

Teraz okazało się, że drugiego sezonu nie zakończy na swoim stanowisku. Został zwolniony na dwa dni przed meczem z Arsenalem, którego jest legendą. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi go w roli szkoleniowca Orłów.