Klopp z Liverpoolem w ćwierćfinale po genialnym golu Darwina Nuneza

Jürgen Klopp z wąskim zwycięstwem.
Jürgen Klopp z wąskim zwycięstwem.Profimedia
The Reds dotarli do ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Na wyjeździe wygrali 2:1 AFC Bournemouth w środowy wieczór, a Klopp oszczędził część swoich czołowych zawodników. Napastnicy Cody Gakpo i Darwin Nunez zdobyli bramki dla Liverpoolu, a Justin Kluivert na chwilę przywrócił nadzieję gospodarzom.

Niejeden trener dałby się za taką kadrę pokroić, ale trudno powiedzieć, że Jurgen Klopp w środowym meczu EFL Cup wystawił najbardziej wyjściowy ze swoich garniturów. Przeciwko Wisienkom z Bournemouth nie potrzebował zresztą kompletu dział, by kontrolować przebieg gry.

Tylko w pierwszej połowie jego zawodnicy oddali aż 11 strzałów i Bournemouth mogło się cieszyć z dalece niezadowalającej skuteczności. Wpadł tylko jeden, posłany przez Gakpo na początku trzeciego kwadransa gry. Z drugiej strony, gospodarze też mieli swoje szanse, Kelleher w bramce The Reds został solidnie przetestowany i kibice w przerwie słusznie nie tracili nadziei na wyrównanie.

Wyjściowe składy i noty za mecz Bournemouth-Liverpool
Wyjściowe składy i noty za mecz Bournemouth-LiverpoolFlashscore

Przyszło w końcu tuż po godzinie gry, a wykonawcą był Justin Kluivert. Radość z powrotu do równowagi nie trwała jednak długo. Wprowadzony w 60. minucie Darwin Nunez potrzebował raptem 10 minut na boisku, by zamknąć wynik. Zrobił to strzałem, po którym ręce same składają się do braw.