Bramka debiutanta w końcówce meczu zapewnia Walli remis z Chorwacją

Bramka Broadheada zapewnia Walli remis z Chorwacją
Bramka Broadheada zapewnia Walli remis z ChorwacjąReuters
Gol strzelony w ostatnich minutach przez debiutanta Nathana Broadheada dał Walii remis 1:1 z Chorwacją w meczu otwierającym kampanię kwalifikacyjną obu drużyn do Euro 2024.

Walia rozegrała swoje pierwsze spotkanie od czasu, gdy ich talizman Gareth Bale przeszedł na emeryturę piłkarską po 111 występach w reprezentacji.

Na początku pierwszej połowy groźny strzał oddał Andrej Kramaric, ale bramkarz rywali, Danny Ward, popisał się imponującą interwencją.

Chorwacja przełamała impas w 28. minucie, kiedy to Kramaric zdołał uwolnić się spod opieki obrońcy i uderzył piłkę zza pola karnego. Asystę w tej sytuacji zaliczył bramkarz Dominik Livakovic.

Statystyki meczu Chorwacja - Walia
Statystyki meczu Chorwacja - WaliaFlashscore

W drugiej połowie Walia starała się dominować, przyspieszając grę i testując obronę Chorwacji. Początkowo nie przynosiło to żadnych efektów, ale w 93. minucie meczu zmiennik Nathan Broadhead uratował punkt dla gości. Pomocnik wykorzystał długą wrzutkę z boku boiska i z bliskiej odległości wbił piłkę w lewy dolny róg chorwackiej bramki.

W drugim meczu grupy D eliminacji do mistrzostw Europy 2024 Turcja pokonała Armenię 2:1.