Maguire: brak zdobycia mistrzostwa Europy byłby dla Anglii porażką

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Maguire: brak zdobycia mistrzostwa Europy byłby dla Anglii porażką
Maguire: brak zdobycia mistrzostwa Europy byłby dla Anglii porażką
Maguire: brak zdobycia mistrzostwa Europy byłby dla Anglii porażką
AFP
Obrońca reprezentacji Anglii, Harry Maguire, powiedział, że po postępach zespołu w ostatnich dużych turniejach brak zwycięstwa w przyszłorocznych mistrzostwach Europy byłby porażką.

Harry Maguire, kapitan Manchesteru United, który ma na swoim koncie 54 występy w kadrze, był filarem obrony Anglii dowodzonej przez trenera Garetha Southgate'a i rozpoczynał każdy mecz na mistrzostwach Świata w Katarze, na których jego drużyna została wyeliminowana w ćwierćfinale przez Francję.

Maguire, który był także częścią zespołów docierających do finału Euro 2020 i półfinału Mistrzostw Świata 2018, uznał triumf na Euro 2024 w Niemczech za jedyną miarę sukcesu.

"Wierzę, że mamy zawodników, którzy mogą to wygrać" - powiedział brytyjskim mediom 30-letni Maguire. "Mam takie nastawienie: 'Jeśli nie wygramy turnieju, to była to porażka'. Byłem teraz na trzech dużych turniejach i byłem tak blisko".

Anglia rozpoczęła swoją kampanię kwalifikacyjną do Euro 2024 od zwycięstwa 2:1 w czwartek nad panującymi mistrzami, reprezentacją Włoch. W niedzielę zmierzy się z Ukrainą na stadionie Wembley.

"Oczywiście, musimy zakwalifikować się najpierw z trudnej grupy, przyjechaliśmy do Włoch i uzyskaliśmy niesamowity wynik" - dodał Maguire. "Jesteśmy w dobrym miejscu".

"Ale o wygranej na tych wielkich turniejach decydują szczegóły. Myślę, że graliśmy naprawdę dobrze na mundialu i ostatecznie zostaliśmy wyeliminowani przez dobrą francuską drużynę".

"Więc jest to coś, nad czym pracujemy… Mamy tak wiele talentów i tak wielu młodych graczy, którzy się przebijają".

Maguire rozegrał tylko 11 meczów w Premier League w tym sezonie po tym, jak wypadł z łask Erika ten Haga, a Lisandro Martinez i Raphael Varane stali się podstawowymi obrońcami. Jednak defensor stwierdził, że nie ma nic do udowodnienia.

"Chcę grać w każdym meczu dla mojego klubu i mojego kraju. Czuję, że jestem wystarczająco dobry, aby grać na wysokim poziomie i udowodniłem to przez ostatnie pięć, sześć lat" – powiedział Maguire.

"Ostatni sezon był trudny, ale udowodniłem swoją wartość przed Garethem, zaliczyłem ponad 50 występów… Czuję, że nie muszę nic udowadniać na tym poziomie".