Turcja odrabia straty i pokonuje Armenię 2:1

Turcja odrabia straty i pokonuje Armenię 2:1Reuters
Orkun Kokcu i Kerem Akturkoglu zapewnili Turcji zwycięstwo 2:1 w meczu z Armenią. Dzięki tej wygranej goście udanie zapoczątkowali kampanię kwalifikacyjną do Euro 2024 w grupie D.

Turcja w 10. minucie spotkania straciła bramkę samobójczą. Kamo Hovhannisyan z Armenii wstrzelił piłkę z krawędzi pola karnego, a ta odbiła się od wyciągniętej nogi Ozana Kabaka i zmyliła bramkarza Merta Gunoka.

Kokcu wyrównał wynik meczu w 34. minucie, pokonując golkipera Armenii Arsena Beglaryana strzałem z dystansu.

Na prowadzenie zespół gości wyprowadził w 64. minucie spotkania Akturkoglu. Enes Unal szybko wykonał rzut wolny na własnej połowie, a skrzydłowy minął obrońcę i posłał piłkę w prawy dolny róg bramki.

Turcja, która dotarła do półfinału Euro 2008, chce się zrehabilitować za rozczarowujący występ na Euro 2020, kiedy to przegrała wszystkie trzy mecze i zdobyła tylko jednego gola.

W kolejnym meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2024 podopieczni Stefana Kuntza zmierzą się u siebie z Chorwacją, natomiast Armenia podejmie Cypr.