Czas na półfinały Pucharu Polski. Szlagier w Szczecinie i wielka szansa w Krakowie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Czas na półfinały Pucharu Polski. Szlagier w Szczecinie i wielka szansa w Krakowie
Pogoń Szczecin celuje w triumf w Pucharze Polski
Pogoń Szczecin celuje w triumf w Pucharze Polski
PAP
Pogoń Szczecin zagra w środę o 20.30 z liderem ekstraklasy Jagiellonią Białystok w szlagierowym półfinale piłkarskiego Pucharu Polski. Wcześniej tego dnia pierwszoligowa Wisła Kraków podejmie Piasta Gliwice.

Gospodarzami środowych potyczek będą Pogoń i Wisła. "Portowcy" zostali wylosowani jako pierwsi, natomiast w przypadku "Białej Gwiazdy" było to oczywiste, ponieważ – zgodnie z regulaminem PP – drużyna z niższej klasy zawsze gra u siebie.

Wisła jest jedynym pierwszoligowcem w półfinałach, ale to bardzo utytułowany klub, 13-krotny mistrz kraju i kandydat do awansu do ekstraklasy.

Krakowska drużyna w poprzedniej rundzie wyeliminowała Widzew Łódź, zwyciężając po dogrywce 2:1. Spotkanie trwało łącznie ponad 140 minut (prawie 20 doliczono do regulaminowych 90 minut).

Łodzianie tuż przed dogrywką – gdy prowadzili jeszcze 1:0 – stracili gola w 90+20. minucie w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. 

Sprawa odbiła się szerokim echem w polskim futbolu. Kilka dni później Widzew złożył nawet protest, który został oddalony przez PZPN.

Półfinałowy mecz Wisły z dwunastym w tabeli ekstraklasy Piastem (tylko 5 zwycięstw w 26 meczach) rozpocznie się o godz. 17.30

Gliwicki zespół w lidze zawodzi, ale "odbija" to sobie w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. W poprzedniej rundzie bez kłopotów wyeliminował broniący tytuł Raków Częstochowa, zwyciężając u siebie aż 3:0.

Ostatnie mecze Wisły Kraków
Flashscore

Piłkarze z Częstochowy w 2021 i 2022 roku sięgnęli po Puchar Polski, a w poprzedniej edycji dotarli do finału (po rzutach karnych ulegli Legii Warszawa).

Bardzo ciekawie zapowiada się wieczorny półfinał w Szczecinie, gdzie Pogoń podejmie Jagiellonię. Goście spisują się znakomicie w ekstraklasie, prowadzą z dorobkiem 51 pkt, a w Wielką Sobotę pokonali ŁKS Łódź aż 6:0.

"Portowcy" też mają swoje atuty, zwłaszcza prezentującego od dawna świetną formę Kamila Grosickiego. W lidze wciąż walczą o czołowe lokaty.

W 2010 roku oba zespoły spotkały się w finale Pucharu Polski, rozgrywanym wówczas w Bydgoszczy. Drużyna z Białegostoku zwyciężyła wtedy 1:0.

Tegoroczny finał odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Pula nagród wynosi 10 milionów złotych, z czego połowa, czyli 5 mln zł, przypadnie zwycięzcy.

Z grona półfinalistów Pogoń i Piast nie znajdują się na liście 23 triumfatorów Pucharu Polski.

Pogoń Szczecin i jej wyniki w ostatnich starciach
Flashscore

Program półfinałów Fortuna Pucharu Polski:

3 kwietnia, środa

Wisła Kraków – Piast Gliwice (godz. 17.30; sędzia: Bartosz Frankowski z Torunia) 

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok (20.30; Paweł Raczkowski z Warszawy).

Terminarz meczów półfinałowych Pucharu Polski
Flashscore