Rodrygo zapewnia zwycięstwo Realowi, Elche zatrzymuje Sevillę, Villarreal coraz bliżej LM

Benzema
BenzemaProfimedia
W meczach LaLiga rozpoczętych o 19:30 Real odniósł ważne zwycięstwo z Rayo Vallecano, osłabiona Sevilla jedynie zremisowała ze spadkowiczem Elche, a Villarreal pokonał Cadiz dzięki dubletowi Nicolasa Jacksona w pierwszej połowie.

Real Madryt vs. Rayo Vallecano

Real Madryt był bliski przegranej, ale gol Rodrygo wystarczył do pokonania Rayo Vallecano 2:1. To zwycięstwo, które zwiększa szanse Królewskich na zajęcie drugiego miejsca w LaLiga.

Podopieczni Carlo Ancelottiego zaprezentowali się słabo, oddając tylko trzy strzały na bramkę, ale ostatecznie zgarnęli trzy punkty dzięki bramce Brazylijczyka minutę przed końcem spotkania.

Pomeczowe oceny piłkarzy
Pomeczowe oceny piłkarzyFlashscore

Ten rezultat zakończył z kolei nadzieje gości na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów, a gospodarze tymczasowo wrócili na drugie miejsce w tabeli ligowej.

Elche vs. Sevilla

Sevilla, która od 18. minuty musiała grać bez Pape Gueye'a, który otrzymał czerwoną kartkę za faul, straciła szansę na awans do europejskich rozgrywek po remisie 1:1 ze zdegradowanym Elche. Rywale po raz pierwszy od maja 2022 roku byli niepokonani w trzech kolejnych meczach LaLiga.

Remis oznacza, że finaliści Ligi Europy nie zdołali wyprzedzić Athletiku Bilbao i odnieść rekordowego piątego z rzędu zwycięstwa na wyjeździe w najwyższej klasie rozgrywkowej przed sobotnim meczem z Realem Madryt. Elche tymczasem uda się do Bilbao w niedzielę w poszukiwaniu drugiego wyjazdowego zwycięstwa w lidze.

Villarreal vs. Cadiz

Nicolas Jackson zdobył bramkę w trzecim kolejnym meczu u siebie i poprowadził Villarreal do zwycięstwa 2:0 nad Cadiz, utrzymując nadzieje gospodarzy na Ligę Mistrzów.

Pomimo czwartego z rzędu zwycięstwa u siebie, Villarreal traci pięć punktów do miejsc gwarantujących grę w Lidze Mistrzów, a do końca rozgrywek pozostały już tylko dwa mecze.

Mecze przedostatniej 37. kolejki LaLiga
Mecze przedostatniej 37. kolejki LaLigaFlashscore

Z drugiej strony, drużynę Cadiz na razie dzielą trzy punkty od strefy spadkowej, ale będzie musiała uważać na przeciwników przed ostatnim sprintem.