Szef LaLiga twierdzi, że Real Madryt jest w 99 procentach pewny pozyskania Kyliana Mbappe

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szef LaLiga twierdzi, że Real Madryt jest w 99 procentach pewny pozyskania Kyliana Mbappe
Szef LaLiga Javier Tebas
Szef LaLiga Javier Tebas
Profimedia
Szef hiszpańskiej LaLiga Javier Tebas uważa, że jest niemal pewne, że napastnik Kylian Mbappe będzie grał dla Realu Madryt w przyszłym sezonie, powiedział francuskiemu dziennikowi L'Equipe w wywiadzie opublikowanym w piątek.

Kapitan Francji powiedział włodarzom swojego klubu Paris Saint-Germain na początku tego miesiąca, że opuści drużynę po zakończeniu tego sezonu.

"Wiedząc, że opuszcza PSG, istnieje 99 procent szans, że Mbappe podpisze kontrakt z Realem. Ale nie wiem, czy już podpisał" - powiedział prezydent La Liga, Tebas.

Mbappe nigdy nie ukrywał swojego podziwu od dzieciństwa dla Realu Madryt, który jest faworytem do pozyskania jednego z największych talentów światowego futbolu.

"To wielka wiadomość dla Realu i hiszpańskiego futbolu. To jeden z najlepszych zawodników na świecie". 

"Z mojego punktu widzenia (Jude) Bellingham, (Erling) Haaland i Mbappe to trzej dominujący gracze na świecie, a dwóch z nich jest już w Realu Madryt" - powiedział Tebas.

Wiele źródeł potwierdza, że negocjacje płacowe między Realem a Mbappe są zaawansowane.

Tebas pochwalił również sposób zarządzania Realem Madryt.

"Pod względem ekonomicznym są bardzo elastyczni" - powiedział.

"Obecnie ich wyniki finansowe są bardzo dobre i mogą wydawać znacznie więcej niż wydają. Real był bardzo ostrożny finansowo i przygotował się na podpisanie kontraktu z Mbappe".

Przeczytaj więcej o tym,  jak Mbappe mógłby pasować do Realu.