Vinicius prawdopodobnie opuści następny mecz Realu, ale kontuzja "nie jest poważna"

Vinicius może przegapić początek eliminacji do mistrzostw świata
Vinicius może przegapić początek eliminacji do mistrzostw świata Profimedia
Napastnik Realu Madryt Vinicius Jr prawdopodobnie nie zagra w najbliższym meczu La Liga u siebie z Getafe z powodu urazu mięśnia nogi, poinformował trener Carlo Ancelotti po piątkowym zwycięstwie 1:0 nad Celtą Vigo.

Vinicius może również przegapić początek eliminacji do mistrzostw świata, ponieważ został zmieniony po 15 minutach. Real zmierzy się z Getafe 2 września, podczas gdy Brazylia będzie gościć Boliwię sześć dni później przed podróżą do Peru 12 września.

Ancelotti powiedział jednak, że kontuzja nie jest poważna, w przeciwieństwie do tych, których doznali bramkarz Thibaut Courtois i obrońca Eder Militao wcześniej w tym sezonie, i był przekonany, że Vinicius wyzdrowieje na czas, aby powrócić po przerwie międzynarodowej.

"Vinicius odczuwał pewien dyskomfort mięśniowy w nodze. Nie było to nic poważnego. Próbował grać, ale przeszkadzało mu to i woleliśmy go zastąpić" – powiedział Włoch dziennikarzom.

To pierwsza kontuzja mięśniowa lewoskrzydłowego, który od początku ubiegłego sezonu strzelił dla Realu 28 goli i zanotował 19 asyst.

Ancelotti dodał, że Real nie będzie szukał kolejnych zawodników, ponieważ jego skład jest wystarczająco silny pomimo kontuzji i odejścia zdobywcy Złotej Piłki Karima Benzemy do Saudi Pro League.

"To kompletny skład. Jeśli jesteśmy w stanie wygrać bez Courtoisa, Militao, Karima, Viniciusa, oznacza to, że drużyna jest dobrze poskładana. Dobrze sobie poradzili" – powiedział.

Liderujący Real doskonale rozpoczął rozgrywki La Liga, odnosząc trzy zwycięstwa w trzech meczach i to grając wszystkie te mecze na wyjeździe.