Grimaldo dąży do zdobycia drugiego trofeum w historycznym sezonie

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Grimaldo dąży do zdobycia drugiego trofeum w historycznym sezonie

Grimaldo z trofeum Bundesligi.
Grimaldo z trofeum Bundesligi.INA FASSBENDER/AFP
Hiszpański obrońca wystąpi dziś wieczorem w finale Ligi Europy po tym, jak był jednym z kluczowych graczy Bayeru Leverkusen w Bundeslidze, którą wygrali bez porażki.

Alejandro Grimaldo stanął na nogi w Niemczech. Hiszpan na stałe wpisał się w plany Xabiego Alonso, będąc drugim zawodnikiem w składzie z największą liczbą rozegranych minut (4 173), ustępując jedynie Granitowi Xhace (4 285).

Niewątpliwie gracz Pobla de Vallbona zasłużył na to wyróżnienie, ponieważ zanotował najlepsze liczby w swojej karierze, z 12 bramkami i 19 asystami we wszystkich rozgrywkach. Zdecydowanie przewyższają one lata 2022/23, jego ostatni sezon w Benfice, w którym miał 8 bramek i 16 asyst.

Główną bronią Grimaldo, którą jego trener był w stanie wykorzystać do perfekcji zarówno z nim, jak i Frimpongiem, jest jego zdolność do pokrycia całej szerokości lewej flanki, zarówno w obronie, jak i ataku. To, wraz z wykorzystaniem trzech środkowych obrońców w zwykłej formacji Bayeru, pozwoliło międzynarodowemu La Roja na większą swobodę i wykorzystanie jego szybkości i umiejętności poruszania się do przodu.

Jego występy sprawiły, że jest najwyżej ocenianym zawodnikiem w Bundeslidze przez Flashscore Ratings ze średnią 7,9 w 33 występach ligowych. Nieźle jak na jego pierwszy rok w Bayerze.

Oddanie dla Xabiego Alonso

"Mamy bardzo wyjątkowego trenera, Xabiego Alonso, który zajdzie daleko i który zaufał mi od samego początku. Jestem bardzo szczęśliwy i przekonany, że podjąłem właściwą decyzję", powiedział Grimaldo w marcu dla A Bola.

Jego relacje z trenerem można określić jako miłość od pierwszego wejrzenia, która przekłada się na przydatność Alejandro na boisku.

Chemia była już obecna, gdy jego przenosiny do Leverkusen stały się oficjalne, jak powiedział Flashscore po ogłoszeniu umowy: "Nadarzyła się okazja, aby przejść do Bayeru Leverkusen, aby być trenowanym przez Xabiego Alonso. Postanowiłem z niej skorzystać i jak najlepiej wykorzystać ten wspaniały moment w mojej karierze"- wyjaśnił.

Dziesięć miesięcy po jego przybyciu, sukces wszystkich stron zaangażowanych w przeprowadzkę do Niemiec został potwierdzony. Mogą teraz z dumą powiedzieć, że jest najbardziej decydującym Hiszpanem w pięciu wielkich ligach, wyprzedzając takich jak Alvaro Morata, Joselu i Nico Williams, dzięki 31 bezpośrednim bramkom, przy których miał udział do tej pory.

Z drugiej strony, znajduje się również w czołówce najlepszych asystentów na Starym Kontynencie. Z 14 asystami jest lepszy od Xaviego Simonsa, Marcusa Thurama, Ollie Watkinsa i Álexa Baeny, którzy zanotowali 13 ostatnich podań.

Ostateczny test

Grimaldo stanie dziś przed najtrudniejszym wyzwaniem sezonu, jakim jest przywiezienie na BayArenę drugiego tytułu mistrza Europy w historii klubu z Nadrenii Północnej-Westfalii. Może się to wydawać małym wyczynem po pokonaniu wszechmocnego Bayernu Monachium w mistrzostwach Niemiec, ale nie będzie to łatwe zadanie.

Naprzeciw nich stanie Atalanta, drużyna, która stwarza pewne komplikacje ze względu na podobieństwa z drużyną Xabiego Alonso. Lewy obrońca zmierzy się z przeciwnikiem chętnym do gry w ataku i szybkim futbolu, więc będzie musiał być gotowy na ciągłą walkę, w której wygra ten, kto zachowa więcej zimnej krwi.

Na szczęście Valencianista od dłuższego czasu przygotowuje się do wydarzenia tej rangi. Ma nauczyciela języka angielskiego, który pomaga mu przystosować się do nowego świata pięknej gry, ściśle współpracuje z ekspertami od mody , aby utrzymać swój nienaganny wizerunek i przestrzega rygorystycznej diety pod nadzorem najlepszego szefa kuchni. Ponadto ma zespół wsparcia, który obejmuje rzecznika prasowego, agencję komunikacyjną i marketingową, menedżerów mediów społecznościowych, własnego fizjoterapeutę, osobistego asystenta i trenera fitness.

Zrobił już swoje, a reszta jest historią w trakcie tworzenia. Drugi krok na drodze do potrójnego zwycięstwa będzie musiał zostać pokonany dzisiaj. Następnie, jeśli wygra Ligę Europy, zmierzy się z Kaiserlautern w finale Pucharu Niemiec w sobotę o potrójną koronę.