Reprezentant Norwegii nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. "To doświadczony piłkarz"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reprezentant Norwegii nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. "To doświadczony piłkarz"

Reprezentant Norwegii nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. "To doświadczony zawodnik"
Reprezentant Norwegii nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. "To doświadczony zawodnik"PAP
31-letni pomocnik Fredrik Stensoe Ulvestad został piłkarzem Pogoni. Czterokrotny reprezentant Norwegii podpisał umowę ważną do czerwca 2026 roku. Do występującego w ekstraklasie zespołu ze Szczecina trafia jako wolny zawodnik. Latem wygasł jego kontrakt z tureckim Sivassporem.

Ulvestad urodził się 17 czerwca 1992 roku w Alesund. Jest pomocnikiem, operującym głównie w środku pola. Seniorską karierę rozpoczynał w miejscowym Alesunds FK, z którym w 2011 roku zdobył swoje pierwsze trofeum – Puchar Norwegii. Występował też w Anglii (w Burnley FC na poziomie Premier League i Championship oraz na wypożyczeniu w Charlton Athletic w League 1). Kolejne trzy sezony spędził w szwedzkim Djurgarden, z którym wywalczył Puchar Szwecji, a w 2019 roku krajowe mistrzostwo. W 2021 roku zaliczył epizod w chińskim Qingdao FC, a ostatnie dwa sezony spędził w tureckim Sivassporze, z którym zdobył Puchar Turcji.

W barwach Aalesunds, Djurgarden oraz Sivassporu występował w rozgrywkach Ligi Europy, Ligi Mistrzów oraz Ligi Konferencji. W poprzednim sezonie rywalizował z Sivassporem w tych ostatnich rozgrywkach, docierając do 1/8 finału. Łącznie norweski pomocnik wystąpił dotąd w 23 spotkaniach europejskich pucharów, w których zdobył sześć bramek.

W 2014 roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Norwegii w meczu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Kolejne występy notował w 2019 roku. Ostatni raz w drużynie narodowej zagrał w listopadzie 2020 roku w spotkaniu Ligi Narodów z Austrią. Dotąd w reprezentacji Norwegii wystąpił czterokrotnie.

"Trafia do nas doświadczony zawodnik, który rozegrał ponad 300 meczów na najwyższych poziomach, m.in. w Norwegii, Szwecji czy Turcji oraz w rozgrywkach europejskich. Przyglądając się jego karierze można zauważyć, że jest kolekcjonerem krajowych pucharów. Nie mam nic przeciwko, by kontynuował tę tradycję także u nas. Wierzę, że Fredrik da nam swoją grą dużo radości, bo niezaprzeczalnie ma ku temu odpowiednią jakość i umiejętności, szczególnie jeśli chodzi o balans pomiędzy ofensywą i defensywą. To ważny dla naszego klubu transfer" - powiedział dyrektor pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk.

"Ostatnio trenowałem samodzielnie, ale jestem dobrze przygotowany. Muszę tylko poczuć piłkę i będę gotowy do gry. Pogoń gra szybki i ofensywny futbol. To jest styl gry, który także ja preferuję" - stwierdził nowy zawodnik portowego klubu.

Ulvestad został sprowadzony do Pogoni po tym, jak z klubu w sierpniu wytransferowano Sebastiana Kowalczyka (Houston Dynamo) i Mateusza Łęgowskiego (Salernitana).