Milan wygrywa z Napoli po bramce Bennacera

Milan wygrywa z Napoli po bramce BennaceraReuters
AC Milan zrobił krok w kierunku swojego pierwszego występu w półfinale Ligi Mistrzów od 16 lat. Zwycięstwo 1:0 nad Napoli w pierwszym meczu ćwierćfinałowym na San Siro w środę zapewnił Rossonerim gol Ismaela Bennacera.

W deszczową noc pierwsze europejskie starcie liderów Serie A - Napoli z siedmiokrotnymi mistrzami Europy - Milanem było jednocześnie ich pierwszym występem w ćwierćfinale najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie.

Próbując zrewanżować się za porażkę 0:4 u siebie z Milanem w Serie A w tym miesiącu, Napoli zaczęło atakować od pierwszych minut, ale to gospodarze objęli prowadzenie na pięć minut przed przerwą, kiedy Brahim Diaz podał do Bennacera, który popisał się niskim strzałem przy dalszym słupek.

Sytuacja Napoli pogorszyła się 16 minut po tym, jak pomocnik Andre-Frank Zambo Anguissa otrzymał drugą żółtą kartkę za popchnięcie Theo Hernandeza.

Rewanżowy mecz ćwierćfinałowy odbędzie się 18 kwietnia w Neapolu.