Stany Zjednoczone trzeci raz z rzędu zdobyły Ligę Narodów strefy CONCACAF

Stany Zjednoczone trzeci raz z rzędu zdobyły Ligę Narodów strefy CONCACAFAFP
Gole Tylera Adamsa i Gio Reyny poprowadziły reprezentację USA do zwycięstwa 2:0 nad Meksykiem w finale Ligi Narodów CONCACAF w Arlington w Teksasie i zdobycia trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego.

Adams strzelił gola w 45. minucie, a Reyna podwyższył prowadzenie w 63. minucie.

Stany Zjednoczone wygrały inauguracyjny finał Ligi Narodów 3:2 w dogrywce nad Meksykiem w 2021 r. i sięgnęły po drugi tytuł w 2023 r., pokonując Meksyk w półfinale, a następnie pokonały Kanadę 2:0.

Amerykanie mają passę siedmiu meczów bez porażki z Meksykiem od ostatniego zwycięstwa rywali 3:0 w East Rutherford w stanie New Jersey 6 września 2019 r.

Adams zaczął strzelanie uderzeniem z 35 metrów w lewe okienko. W 38 meczach dla USA zdobył dwa gole. Drugi miał miejsce 11 września 2018 r. z Meksykiem.

Często kontuzjowany pomocnik po raz pierwszy znalazł się w wyjściowej jedenastce w reprezentacji Stanów Zjednoczonych od porażki z Holandią w 1/8 finału mundialu 3 grudnia 2022 roku, czyli po 475 dniach.

Adams, który wraca do gry po dwóch urazach mięśniowych, przebywał na boisku przez 45 minut i w przerwie zgodnie z planem został zastąpiony przez Johnny'ego Cardoso.

Reyna, który w półfinale z Jamajką zaliczył dwie asysty w dogrywce po wejściu na boisko z ławki rezerwowych, uderzył z lewej strony pola karnego. Christian Pulisic dryblował i wrzucił w pole karne, ale meksykański obrońca wybił futbolówkę pod nogi Reyny, który podwyższył prowadzenie. Zdobył on dwie bramki i ma pięć asyst w pięciu ostatnich meczach Ligi Narodów.