Mancini po porażce z Hiszpanią w Lidze Narodów: "Włochom brakuje talentów w ataku"

Porażka z Hiszpanią była kontynuacją nieregularnej formy mistrzów Europy, którzy przegrali dwa ostatnie mundialeReuters
Włochy muszą nadal szukać nowych talentów w ataku, ponieważ wciąż walczą o występy na stałym poziomie, powiedział trener Roberto Mancini w środę po porażce swojej drużyny 1:2 z Hiszpanią w półfinale Ligi Narodów.

Włochy przez większość meczu w Enschede stawiały czoła lepszej Hiszpanii, ale nie potrafiły stworzyć sobie wielu okazji i przegrały po golu rezerwowego Joselu.

"Zaczęliśmy już odświeżać skład i nadal będziemy to robić" - powiedział Roberto Mancini dziennikarzom.

"Są dobre dzieciaki. Ale talent przychodzi falami. W tej chwili mamy dobrych pomocników i obrońców, ale brakuje nam świetnych napastników, nie wiem dlaczego".

Porażka z Hiszpanią była kontynuacją nieregularnej formy mistrzów Europy, którzy nie wzięli udziału w ostatnich dwóch mistrzostwach świata i przegrali z Anglią w kwalifikacjach do Euro 2024 w marcu.

Mancini powiedział, że nowy plan taktyczny z trzema środkowymi obrońcami i dwoma skrzydłowymi zadziałał dobrze w pierwszej połowie, ale po przerwie jego zespół zbytnio ułatwił Hiszpanom zadanie.

"Ustawiliśmy wszystko inaczej i zrobiliśmy to dobrze w pierwszej połowie, kiedy udało nam się przeciąć linie podań Hiszpanii" - powiedział. "Ale w drugiej połowie trochę za bardzo opadliśmy z sił".