AS Monaco pokonało FC Metz i awansowało na pierwsze miejsce w tabeli. Dwa gole GołowinaAFP
Dwa gole Aleksandra Gołowina pozwoliły Monaco odrobić straty i pokonać u siebie Metz 2:1 w niedzielnym meczu Ligue 1. Tym samym klub z księstwa odzyskał pierwsze miejsce w tabeli.

AS Monaco ma teraz jeden punkt przewagi nad Niceą Marcina Bułki na szczycie tabeli Ligue 1, z 20 punktami po dziewięciu meczach, i dwa nad Paris Saint-Germain znajdującym na trzecim miejscu.

Na początku spotkania pomocnik Lamine Camara dał Metz niespodziewane prowadzenie, gdy w czwartej minucie strzałem z dystansu trafił w prawy górny róg bramki.

Kiedy wydawało się, że goście będą wygrywać po pierwszej połowie, Monaco wyrównało kilka minut przed przerwą za sprawą Gołowina, który oddał potężne uderzenie zza pola karnego.

Monaco nadal miało duży udział w posiadaniu piłki w drugiej odsłonie, a rosyjski pomocnik podwoił prowadzenie w 55. minucie niesamowitym strzałem z rzutu wolnego, kiedy piłka trafiła w prawy słupek i wpadła do siatki.

Metz zajmuje 16. miejsce z ośmioma punktami na koncie.