Kylian Mbappe: Byłem kibicem Milanu. Zawsze mówiłem, że pewnego dnia tam zagram

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Kylian Mbappe: Byłem kibicem Milanu. Zawsze mówiłem, że pewnego dnia tam zagram

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe JAKUB PORZYCKI/NurPhoto via AFP
Francuska gwiazda udzieliła wywiadu Sky Sport i opowiedziała o możliwej karierze we Włoszech: "Kiedy byłem dzieckiem, byłem fanem Milanu i zawsze mówiłem, że pewnego dnia będę tam grał".

"Marzenie jest zawsze takie samo - wygrywać. Mieliśmy finał Pucharu Świata dwa lata temu, ale teraz nie będzie łatwo, ponieważ są dobre drużyny narodowe, takie jak Włochy, ale my we Francji jesteśmy głodni: wygraliśmy Puchar Świata, Ligę Narodów i tęsknię za Mistrzostwami Europy".

W wywiadzie dla Sky Sport podczas gali "European Globe Soccer Awards" Kylian Mbappé na pytanie o swoją przyszłość odpowiedział, że myśli o tym, ale obecnie koncentruje się na Mistrzostwach Europy w Niemczech, gdzie chce podnieść wielkie trofeum z reprezentacją Francji.

Nieuchronnie Mbappe mówił także o PSG, które właśnie opuścił. "Myślę, że kiedy spędzasz siedem lat w klubie, cieszysz się każdą chwilą spędzoną z zawodnikami i fanami"- powiedział.

"Oczywiście są cele i trofea, ale są też ważniejsze rzeczy, takie jak relacje, które kultywujesz, bycie częścią zespołu, rzeczy, których nie zapomina się w życiu. Dla mnie to było wyjątkowe i jestem wdzięczny za możliwość bycia częścią PSG".

"Kiedy byłem dzieckiem, marzyłem o byciu piłkarzem", kontynuował Mbappé, "marzyłem o zdobyciu jak największej liczby trofeów, ale teraz, z doświadczeniem, które zdobyłem, myślę, że bardziej opłaca się dawać emocje, radość i inspirować tych, którzy cię widzą, twoją rodzinę, kolegów z drużyny".

Czy pewnego dnia zobaczymy Mbappé grającego w Serie A?

"Nie wiem, co może się wydarzyć" - odpowiada: "Kiedy byłem dzieckiem, byłem fanem Milanu i zawsze mówiłem, że pewnego dnia tam zagram. Zawsze oglądam Serie A i każdy mecz AC Milan, ponieważ ja i moja rodzina zawsze byliśmy fanami, Serie A to świetna liga, a w przyszłym roku będzie miała jeszcze więcej drużyn niż jakakolwiek inna w Lidze Mistrzów".