Paris Saint-Germain pokonało Le Havre, czerwona kartka Donnarummy. Lille wygrywa z FC Metz

Paris Saint-Germain pokonało Le Havre, kolejny gol Mbappe. Lille wygrywa z FC MetzAFP
Paris Saint-Germain wygrało 2:0 z Le Havre w meczu 14. kolejki francuskiej Ligue 1. Wynik w 23. minucie otworzył napastnik Kylian Mbappe, a triumf paryżan przypieczętował portugalski pomocnik Vitinha.

W 10. minucie bramkarz gości Gianluigi Donnarumma zobaczył czerwoną kartkę po uderzeniu nogą w głowę napastnika gospodarzy Josue Casimiro. Obrońcy tytułu są na szczycie tabeli z 33 punktami, podczas gdy gospodarze mają 16 punktów i zajmują dziewiąte miejsce.

AS Monaco pokonało HSC Montpellier 2:0 przed własnymi kibicami. Zajmują trzecie miejsce w tabeli z 27 punktami, podczas gdy goście są na 13. pozycji z 13 punktami.

Zajmujący siódme miejsce Brest triumfował nad przedostatnim Clermont Foot 3:0. Toulouse zremisowało 1:1 z Lorient, a Lille wygrało u siebie 2:0 z FC Metz. Gospodarze zajmują czwarte miejsce w tabeli Ligue 1 z 26 punktami, podczas gdy goście, którzy nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, mają 16 punktów i zajmują dziesiąte miejsce.