Terminarz Ligue 1 na sezon 2023/24: PSG rozpocznie obronę tytułu u siebie z Lorient

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Terminarz Ligue 1 na sezon 2023/24: PSG rozpocznie obronę tytułu u siebie z Lorient
Christophe Galtier pozuje z trofeum po wygraniu Ligue 1 z PSG
Christophe Galtier pozuje z trofeum po wygraniu Ligue 1 z PSG
Reuters
W weekend otwierający sezon Ligue 1 Paris Saint-Germain rozpocznie obronę tytułu u siebie z Lorient. W czwartek opublikowano terminarz na kampanię 2023/24.

Nowy sezon, który rozpocznie się 12 sierpnia, będzie miał tylko 34 dni meczowe po tym, jak najwyższa klasa rozgrywkowa została zmniejszona z 20 drużyn do 18, a tylko dwa kluby awansowały z drugiego poziomu, podczas gdy cztery drużyny Ligue 1 spadły.

Następnie PSG odwiedzi zdobywców Pucharu Francji, Toulouse, a następnie powita wicemistrzów Ligue 1 z zeszłego sezonu, Lens.

Lens z trzema Polakami w składzie (Przemysław Frankowski, Adam Buksa i Łukasz Poręba) zakończyło rozgrywki zaledwie jeden punkt za PSG i rozpocznie nową kampanię w Breście.

Pierwsza kolejka Ligue 1 sezonu 2023/24
Flashscore

Olympique Marsylia, który zajął trzecie miejsce, ugości Stade de Reims.

Harmonogram PSG nie staje się łatwiejszy, ponieważ w szóstym dniu meczowym 24 września w "Le Classique" zmierzą się z odwiecznymi rywalami z Marsylii.

PSG przypieczętowało swój 11. tytuł w Ligue 1 w zeszłym sezonie pośród zamieszania w klubie po tym, jak zespół odpadł z Ligi Mistrzów na etapie 1/8 finału.

Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki, Lionel Messi, zdecydował się nie przedłużać kontraktu z paryżanami m.in. z powodu wygwizdania przez kibiców i po wygaśnięciu umowy odszedł do Interu Miami.

Zobacz relacje z meczów Ligue 1 na Flashscore.

Ligue 2 bez Annecy

Z kolei kalendarz rozgrywek Ligue 2 został opublikowany bez uwzględnienia Annecy, mimo że francuski klub oświadczył w środę, że pozostanie w drugiej lidze po tym, jak spadł z niej w zeszłym sezonie.

Po tym, jak ostatni mecz sezonu Ligue 1 pomiędzy Girondins de Bordeaux i Rodez został przerwany po ataku kibica na strzelca bramki Lucasa Buadesa, Rodez otrzymało walkowera od organu zarządzającego LFP na początku tego miesiąca.

Decyzja ta zapewniła Rodez pozostanie w Ligue 2, w wyniku czego Annecy zostało zdegradowane. Władzom klubu nie udało się przekonać LFP, aby Ligue 2 stała się rozgrywkami dla 21 klubów.

Pierwsza kolejka Ligue 2 sezonu 2023/24
Flashscore

Annecy stwierdziło jednak, że ponieważ DNCG, podmiot kontrolujący finanse klubów, ogłosił administracyjny spadek Sochaux, miejsce dla Annecy jest wolne.

Sochaux, które ma rozpocząć sezon w Troyes, zapowiedziało jednak, że odwoła się od tej decyzji.