Southgate stanął w obronie Maguire'a. "Nigdy czegoś takiego nie widziałem"

Gareth Southgate po zwycięstwie swojej drużyny we wtorkowy wieczór.
Gareth Southgate po zwycięstwie swojej drużyny we wtorkowy wieczór.ANDY BUCHANAN/AFP
Gareth Southgate stanął w obronie Harry'ego Maguire'a po tym, jak szkoccy kibice wyśmiewali obrońcę, który strzelił gola samobójczego we wtorkowym meczu towarzyskim, który Anglia wygrała 3:1 na Hampden Park.

Maguire, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, wszedł na boisko w połowie spotkania po kontuzji Marca Guehi i przy każdym swoim podaniu spotykał się z ironicznymi okrzykami szkockich kibiców.

Obrońca Manchesteru United dał Szkocji szansę na korzystny wynik, gdy w 67 minucie wpakował piłkę do własnej siatki. "Szczerze mówiąc, przez długi czas był traktowany niedorzecznie" - powiedział Southgate po meczu.

"To był żart. Nigdy nie widziałem zawodnika traktowanego tak jak on, nie przez szkockich kibiców, ale przez naszych własnych komentatorów, stworzyli coś, czego nigdy nie widziałem".

30-letni Maguire został pozbawiony funkcji kapitana przez Manchester United w lipcu. Niemniej jednak Southgate podkreślił jego znaczenie dla Anglii, a środkowy obrońca wystąpił w każdym meczu eliminacyjnym do Euro 2024.

"Maguire zawsze był dla nas absolutną ostoją defensywy. Jest kluczową częścią tego zespołu"- powiedział Southgate.