Brazylia ma nowego selekcjonera. São Paulo FC potwierdza odejście Dorivala Júniora do kadry

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Brazylia ma nowego selekcjonera. São Paulo FC potwierdza odejście Dorivala Júniora do kadry
Zaktualizowany
Dorival bardzo blisko zostania nowym trenerem Brazylii
Dorival bardzo blisko zostania nowym trenerem Brazylii
Profimedia
Dorival Júnior nie został jeszcze zaprezentowany, ale to on będzie nowym trenerem Brazylii. Potwierdza to oficjalne oświadczenie São Paulo FC, którego pierwszą drużynę prowadził dotąd szkoleniowiec. Brazylijska federacja piłkarska (CBF) zobowiązała się zapłacić odstępne (4 mln reali, czyli 3,25 mln zł), by pozwolić trenerowi na odejście.

O porozumieniu jako pierwsi poinformowali w niedzielę dziennikarze portalu UOL, Renato Maurício Prado i André Hernan. Dorival Júnior miał zostać ogłoszony nowym trenerem Brazylii jeszcze w tym tygodniu, w środę. Sytuację przyspieszył jednak oficjalny komunikat SPFC w niedzielny wieczór.

"To spełnienie marzenia, które jest możliwe tylko dlatego, że zostałem doceniony za swoją pracę właśnie w São Paulo. Dlatego muszę podziękować Wam za bycie częścią tego ważnego okresu przebudowy klubu, prowadzonego kompetentnie przez zarząd" - powiedział w pożegnalnym komunikacie Dorival Júnior.

Brazylia pozostaje bez trenera od czasu rezygnacji Fernando Diniza w ubiegły piątek. Ponieważ plany sprowadzenia Carlo Ancelottiego zostały pokrzyżowane przez przedłużenie umowy Włocha z Realem Madryt, prezes CBF Ednaldo Rodrigues chce możliwie szybko znaleźć zastępstwo.

Ednaldo Rodrigues został usunięty z funkcji prezesa CBF na mocy nakazu sądowego (co spowodowało podpisanie umowy z Realem przez Ancelottiego), ale pismo wydane przez ministra STF Gilmara Mendesa przywróciło go na stanowisko. Prezydent podjął decyzję o zwolnieniu Fernando Diniza i zawarciu umowy z Dorivalem Júniorem na okres do mistrzostw świata 2026.