Vaclik ponownie zmierzy się z Messim. Czeski bramkarz zagra w amerykańskiej MLS

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Vaclik ponownie zmierzy się z Messim. Czeski bramkarz zagra w amerykańskiej MLS
Vaclik wyjeżdża za ocean.
Vaclik wyjeżdża za ocean.
Profimedia
Bramkarz reprezentacji Czech, Tomas Vaclik, będzie kontynuował karierę w New England Revolution. Druga drużyna w tabeli Konferencji Wschodniej MLS poinformowała, że kontrakt został podpisany do 2024 roku z opcją na kolejny rok.

Vaclik pozostawał bez kontraktu od końca czerwca, kiedy to wygasła jego umowa z angielskim drugoligowcem Huddersfield. Wklubie z siedzibą w pobliżu Bostonu ma teraz zastąpić serbskiego bramkarza Djordje Petrovicia, który oficjalnie przeniósł się do Chelsea za 17,6 miliona dolarów w sobotę, zgodnie z doniesieniami mediów.

"Tomas wnosi bogate doświadczenie do naszego zespołu bramkarskiego, grając w jednych z najsilniejszych lig w Europie" - powiedział dyrektor techniczny klubu Curt Onalfo, kontynuując:

"Jego międzynarodowe doświadczenie i umiejętności techniczne czynią go cennym nabytkiem. Z niecierpliwością czekamy na jego przybycie i zintegrujemy go z drużyną tak szybko, jak to możliwe, aby utrzymać dobrą pozycję w konferencji i przygotować się do play-offów".

New England będzie piątym międzynarodowym klubem Czecha. 54-krotny reprezentant kraju grał w latach 2014-2018 w Bazylei i zdobył z tym klubem trzy tytuły. Wygrał Ligę Europy z Sevillą, gdzie występował przez trzy lata.

To właśnie podczas pobytu w Andaluzji miał okazję grać w LaLiga przeciwko Messiemu, który był wówczas zawodnikiem Barcelony. Bramkarz może powtórzyć to w USA. Oprócz wyżej wymienionych klubów zakładał również koszulkę Olympiakosu Pireus, Sparty Praga i Žižkova.

Inne transfery i spekulacje