Vuković: Z Pogonią zagramy bez kontuzjowanych Fabiana Piaseckiego i Kamila Wilczka

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vuković: Z Pogonią zagramy bez kontuzjowanych Fabiana Piaseckiego i Kamila Wilczka

Vuković: Z Pogonią zagramy bez kontuzjowanych Fabiana Piaseckiego i Kamila Wilczka
Vuković: Z Pogonią zagramy bez kontuzjowanych Fabiana Piaseckiego i Kamila WilczkaPAP
Bez leczących urazy Fabiana Piaseckiego i Kamila Wilczka zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin ekstraklasowi piłkarze Piasta Gliwice - poinformował trener "Piastunek" Aleksandar Vukovic.

O ile szkoleniowiec będzie mieć w tym spotkaniu kłopot z ustawieniem ofensywnym drużyny, to może być zadowolony z sytuacji w defensywie. W poniedziałkowym spotkaniu z KGHM Zagłębiem Lubin (2:0) zaprezentowała się ona dobrze.

"Na pewno cieszy, że utrzymaliśmy zero z tyłu. We wcześniejszych meczach popełnialiśmy dużo indywidualnych błędów w obronie, które nas drogo kosztowały. Moja drużyna wie, że dobra defensywa to podstawa, aby zdobywać punkty. Nie jest przypadkiem, że wygraliśmy lub zremisowaliśmy w meczach, w których nie straciliśmy gola" - powiedział opiekun gliwiczan podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Oprócz spotkania z Zagłębiem Piast w tym roku nie stracił gola w pojedynku z Cracovią (0:0), czy dokończonym w marcu spotkaniu z Puszczą Niepołomice (1:0, w grudniu został przerwany w 15. min z powodu trudnych warunków atmosferycznych).

"Pamiętamy mecz z Radomiakiem. Na swoim boisku strzeliliśmy dwa gole, a nie zdobyliśmy nawet punkt (było 2:3)" - przypomniał Vukovic.

Jego zdaniem mecz z Pogonią, to dla Piasta pojedynek "z najbardziej wymagającym rywalem, jaki można sobie wyobrazić w tej chwili". Zdaje on sobie sprawę, że jednym z głównych - o ile nie najważniejszym - motorów napędowych szczecińskiej drużyny, to Kamil Grosicki. Zapowiedział, że jego podopieczni zrobią wszystko, aby go powstrzymać, na ile to będzie możliwe.

Mecz Pogoni z Piastem rozpocznie się w sobotę o godz. 15.00. Gliwiczanie w tabeli ekstraklasy zajmują 13. miejsce w dorobkiem 32 punktów (gospodarze meczu czwarte - 47).