Warta potwierdza – Dawid Szulczek odejdzie po zakończeniu sezonu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Warta potwierdza – Dawid Szulczek odejdzie po zakończeniu sezonu

Warta potwierdza – Dawid Szulczek odejdzie po zakończeniu sezonu
Warta potwierdza – Dawid Szulczek odejdzie po zakończeniu sezonuProfimedia
Informacje o jego odejściu pojawiały się od dłuższego czasu, a dziś Warta Poznań potwierdziła spekulacje. Dawid Szulczek nie przedłuży umowy z Zielonymi po zakończeniu obecnego sezonu. Szkoleniowiec jest najdłużej obecnie pracującym menedżerem Ekstraklasy.

Aktualnie Dawid Szulczek jest najdłużej pracującym (nieprzerwanie) trenerem w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej. Ta historia – rozpoczęta 8 listopada 2021 – właśnie dobiega końca, zostało mu już tylko sześć meczów w zielonych barwach.

Uznawany powszechnie za jednego z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia Szulczek zdecydował, że nie przedłuży umowy z klubem bytującym w Grodzisku. Jego odejście wydawało się tylko kwestią czasu, o zainteresowaniu ze strony znacznie większych klubów mówiło się w ostatnich miesiącach bardzo często.

"Rozmawialiśmy na temat nowego kontraktu od dłuższego czasu, ale nie udało nam się osiągnąć porozumienia i wspólnie uznaliśmy, że nasze drogi się rozejdą. Obie strony szanują tę decyzję. Ogłaszamy ją już teraz, aby uciąć spekulacje" – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner i dodaje: "Na podziękowania dla trenera i godne pożegnanie przyjdzie jeszcze czas. Teraz wszyscy mamy świadomość pracy, która została tu jeszcze do wykonania w obecnym sezonie".

Szulczek wielokrotnie odcinał się od spekulacji na swój temat, jak choćby w sytuacji przymierzania go przez media do Wisły Kraków. Obiecał prowadzić Wartę zgodnie z umową i wywiązuje się z zadania. 

Aktualna sytuacja Warty Poznań w tabeli
Aktualna sytuacja Warty Poznań w tabeliFlashscore

"Przez te ponad dwa i pół roku bardzo zżyłem się ze społecznością Warty Poznań. Wiele zawdzięczam temu klubowi. To przecież tutaj jesienią 2021 roku dostałem szansę pracy w Ekstraklasie i bardzo to doceniam. Chcę podkreślić, że mamy bardzo dobre relacje w sztabie i w drużynie, dlatego z optymizmem patrzę na najbliższe mecze. Mam teraz jeden cel – po raz trzeci utrzymać się z Wartą w Ekstraklasie. Tylko na tym się teraz skupiam".

Bilans Szulczka z Wartą to 28 zwycięstw, 22 remisy i 31 porażek (bilans bramek 89:89). Średnio oznacza to 1,11 pkt na mecz, co w przypadku najbiedniejszego klubu Ekstraklasy, zmuszonego od lat grać poza własnym miastem, jest bilansem co najmniej pozytywnym, jeśli nie imponującym.

Według nieoficjalnych informacji miejsce Szulczka ma zająć Mariusz Misiura, choć klub nie potwierdził tego w swoim oświadczeniu. Sam 34-latek z pewnością nie będzie narzekał na brak ofert.