Chelsea zatrzymuje fatalną serię i notuje pierwszą wygraną pod wodzą Lamparda

Chelsea zatrzymuje fatalną serię dzięki pierwszej wygranej pod wodzą Lamparda
Chelsea zatrzymuje fatalną serię dzięki pierwszej wygranej pod wodzą LampardaAFP
Chelsea odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą tymczasowego menedżera Franka Lamparda, wygrywając w Premier League 3:1 z Bournemouth i przerywając dziewięciomeczową passę bez wygranej we wszystkich rozgrywkach.

Późne gole Benoit Badiashilego i Joao Felixa pozwoliły Chelsea awansować na 11 miejsce z 42 punktami, podczas gdy Bournemouth spadło na 14 pozycję, trzy punkty za londyńczykami, którzy rozegrali mecz więcej.

To zwycięstwo było długo wyczekiwane przez Lamparda, który przegrał pięć pierwszych spotkań w swojej drugiej kadencji w klubie, a jednocześnie była to pierwsza wygrana Chelsea od początku marca.

"Czujemy się wspaniale, chcieliśmy po prostu dzisiaj pokazać się z jak najlepszej strony. Ostatnio nie byliśmy wystarczająco dobrzy, więc był to dla nas ważny mecz. Myślę, że zagraliśmy dobrze i zasłużyliśmy na zwycięstwo" — powiedział Conor Gallagher dla Premier League Productions.

Heat mapa - Conor Gallagher
Heat mapa - Conor GallagherOpta/AFP

"Mam nadzieję, że możemy iść do przodu i czerpać z tego pewność siebie. Czułem się znacznie lepiej, wszyscy wydawali się bardziej pewni siebie i kontrolowaliśmy grę. To był dobry występ zespołu i teraz musimy to po prostu kontynuować".

Bournemouth miał dwie okazje do objęcia prowadzenia w ciągu pierwszych pięciu minut, ale obrona Chelsea zachowała czujność. Gallagher strzelił bramkę głową, dając gościom prowadzenie w 9. minucie.

Następnie Chelsea została zepchnięta na własną połowę, a piłkarze Bournemouth rozegrali wspaniałą koronkową akcję, w której Ryan Christie posłał piłkę do Matiasa Viny, a ten oddał piękny strzał z krawędzi pola karnego, umieszczając piłkę w górnym rogu bramki Kepy Arrizabalagi.

Mapa podań - Benoit Badiashile
Mapa podań - Benoit BadiashileOpta/AFP

W drugiej połowie, kiedy Chelsea dominowała, Dominic Solanke upadł w polu karnym po starciu z Thiago Silvą. Sędzia nie podyktował jednak jedenastki, ponieważ VAR orzekł, że to Brazylijczyk pierwszy dotknął piłki.

W 82. minucie Chelsea wykorzystała słabość Bournemouth w tym sezonie, kiedy to Hakim Ziyech podał piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek, a Badiashile pokonał Neto, zdobywając swoją pierwszą bramkę dla klubu.

Pomeczowe oceny piłkarzy
Pomeczowe oceny piłkarzyFlashscore

To podniosło Chelsea na duchu i zespół szybko doprowadził do stanu 3:1, aby przypieczętować zdobycie trzech punktów. Raheem Sterling ruszył z piłką w kierunku pola karnego rywali, po czym skierował ją do nadbiegającego Joao Felixa, który z łatwością wykończył całą akcję.