Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Fantasy Premier League: Planowanie przed podwójnymi meczami 34. kolejki

Podwójne tygodnie gier są tuż za rogiem
Podwójne tygodnie gier są tuż za rogiemFlashscore
Miłośnicy Fantasy Premier League (FPL) powracają do normalności wraz z powrotem rozgrywek. 33. kolejka ligi angielskiej to ostatnia, kiedy można było złapać oddech, wkrótce na horyzoncie pojawią się mecze co trzy dni. O czym warto pamiętać w ich kontekście?

To kluczowy moment, w którym można odmienić lub zepsuć swój sezon w roli trenera, więc przejdźmy do tego, na co należy zwrócić uwagę przy okazji sobotnich meczów. Transfery w 33. kolejce są już zablokowane, ale pamiętajmy, że 34. kolejka będzie podwójna dla Arsenalu, Bournemouth, Crystal Palace, Evertonu, Liverpoolu, Sheffield i Wolves.

Planowanie przed intensywnym końcem kwietnia

Ostatnio otrzymaliśmy więcej informacji na temat pozostałego harmonogramu i drużyn, na które powinniśmy zwrócić uwagę w końcowych etapach sezonu 23/24. Menedżerowie, którzy nadal posiadają Free Hit, prawdopodobnie wykorzystają go, żeby zapewnić jak najwięcej podwójnych występów w 34. kolejce. A ci, którzy go nie mają, będą nadal dążyć do maksymalizacji podwojeń poprzez darmowe transfery.

Warta uwagi jest również 35. kolejka, w której tylko Chelsea i Tottenham rozegrają po dwa mecze. Są jedynymi drużynami w tym sezonie, którym pozostały dwa dublety meczowe, ostatnie w 37. kolejce.

Oszczędzenie transferu w tym tygodniu, aby mieć dwa wolne na 34. kolejkę, wydaje się być mądrym posunięciem. Ale zależy również od tego, jaka strategia chipów będzie zastosowana przez graczy w ciągu najbliższych kilku kolejek.

Ci, którzy po wyborze na 33. kolejkę nadal mają Free Hit w kieszeni, będą nieco bardziej zrelaksowani. Nie będą musieli planować ruchów w przyszłym tygodniu, biorąc pod uwagę, że mogą wystawić dowolną drużynę w 34. Każdy transfer w tym tygodniu może zostać wykorzystany do zaatakowania 33. kolejki jako krótkoterminowy plan. Szczególnie jeśli dzika karta jest nadal dostępna i zagrana w 35. kolejce, gdy miną podwójne mecze 34. kolejki.

Zawodnicy Liverpoolu będą prawdopodobnie gorącym towarem, z Mohamedem Salahem (13,4 mln funtów) jako główną atrakcją i takimi zawodnikami jak Virgil van Dijk (6,6 mln funtów), Luis Diaz (7,7 mln funtów) i Darwin Nunez (7,7 mln funtów) pożądanymi w dwóch przyzwoicie wyglądających meczach w 34. kolejce.