Manchaster City pokonał Nottingham Forest 2:0. Czerwona kartka Rodriego

Manchaster City pokonał Nottingham Forest 2:0. Czerwona kartka RodriegoAFP
Manchester City podtrzymał swój doskonały początek sezonu Premier League, wygrywając 2:0 u siebie z Nottingham Forest w sobotę i tym samym odnosząc sześć zwycięstw z sześciu. Udało się to pomimo utraty pomocnika Rodriego za czerwoną kartkę na początku drugiej połowy.

Pierwszego gola dla Manchesteru City już w siódmej minucie strzelił Phil Foden. Siedem minut później po dośrodkowaniu Matheusa Nunesa prowadzenie podwyższył napastnik Erling Haaland, który został pozostawiony bez opieki w polu karnym. Podopieczni Pepa Guardioli wyraźnie dominowali w posiadaniu piłki przez pierwsze 45 minut.

Gdy schodzili na przerwę, w głowach graczy Nottingham Forest musiały budzić się wspomnienia z zeszłego sezonu, kiedy to zostali rozgromieni przez The Citizens aż 6:0. Jednak sytuacja zmieniła się wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy, gdy Rodri otrzymał czerwoną kartkę.

Hiszpański pomocnik uwikłał się w konfrontację z Morganem Gibbsem-White'em i pchnął obiema rękami w gardło napastnika Forest, zanim został wyrzucony z boiska.

Heat mapa - Phil Foden
Heat mapa - Phil FodenOpta/AFP

Spowodowało to szereg zmian personalnych - skrzydłowego City Jeremy'ego Doku szybko zastąpił Kalvin Phillips, a trener rywali, Steve Cooper, wprowadził Anthony'ego Elangę i Calluma Hudsona-Odoi, co z kolei doprowadziło do tego, że szkoleniowiec Obywateli zmienił Juliana Alvareza na Nathana Ake.

Debiutujący w barwach Forest Nicolas Dominguez w 63. minucie oddał strzał obok prawego słupka, a uderzenie Elangi z bliskiej odległości obronił Ederson. Goście szukali swoich szans, ale nie potrafili pokonać golkipera gospodarzy.

W sumie sędzia Anthony Taylor przyznał 11 żółtych kartek wraz z czerwoną Rodriego, a siedem z nich pojawiło się w drugiej połowie, gdy przeciwnicy próbowali wykorzystać swoją przewagę.

Statystyki meczu Manchester City - Nottingham Forest
Statystyki meczu Manchester City - Nottingham ForestOpta

Haaland zaprzepaścił świetną okazję do zdobycia drugiego gola, gdy nie trafił w bramkę po dośrodkowaniu Ake, ale City zdołało utrzymać zwycięstwo, dzięki czemu wciąż znajduje się na szczycie tabeli Premier League z 18 punktami po sześciu meczach.

"Jestem zadowolony z występu. Myślę, że pierwsza połowa była genialna, z wyjątkiem ostatnich 10 (minut), myślę, że trochę nas odkryli" - powiedział Foden.

"Druga połowa nie była tym, czego oczekiwaliśmy, ponieważ Rodri dostał czerwoną kartkę dość wcześnie... to nie było idealne, ale pokazaliśmy dziś inną stronę, aby się bronić i jestem dumny z zespołu".