Manchester City oskarżony przez FA za brak kontroli nad zawodnikami

Manchester City oskarżony przez FA za brak kontroli nad zawodnikamiAFP
Manchester City został oskarżony przez FA o brak kontroli nad swoimi zawodnikami podczas niedzielnego remisu 3:3 z Tottenhamem w Premier League.

Kilku zawodników City otoczyło sędziego Simona Hoopera pod koniec meczu, po tym jak przerwał grę, gdy powinien poczekać na rozwój akcji, ponieważ Jack Grealish mógł zdobyć bramkę.

„Manchester City został oskarżony o złamanie zasady FA E20.1 po tym, jak jego gracze otoczyli sędziego podczas meczu Premier League z Tottenhamem Hotspur – oznajmiła FA w poniedziałkowym oświadczeniu. „Zarzuca się, że w 94. minucie spotkania klub nie zapewnił, by jego zawodnicy zachowali się w sposób właściwy”.

Manchester City ma czas do czwartku, aby ustosunkować się do zarzutów. Po remisie spadli na trzecie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do prowadzącego Arsenalu, a w następnym meczu zmierzą się w środę z Aston Villą.