Manchester City ukarany grzywną za reakcje w meczu z Tottenhamem

Manchester City ukarany grzywną za reakcje w meczu z TottenhamemAFP
Manchester City został ukarany grzywną w wysokości 120 000 funtów przez Angielski Związek Piłki Nożnej po tym, jak jego gracze otoczyli sędziego podczas zremisowanego meczu 3:3 z Tottenhamem Hotspur w Premier League na początku tego miesiąca.

Kilku zawodników City otoczyło sędziego Simona Hoopera pod koniec meczu, 3 grudnia, po tym, jak przerwał on grę, gdy Jack Grealish był w dobrej sytuacji po faulu na Erlinga Haalandzie i pokazaniu przez arbitra korzyści.

„Manchester City FC przyznał, że nie zadbał o to, aby jego gracze nie zachowywali się w niewłaściwy sposób w 94. minucie. Niezależna Komisja Regulacyjna nałożyła tę karę po przesłuchaniu” – oznajmiło w poniedziałek FA.

City zremisowało trzeci mecz ligowy z rzędu, gdy Dejan Kulusevski z Tottenhamu Hotspur wyrównał w 90. minucie, a ewentualna bramka Grealisha w 81. minucie dawałaby im zwycięstwo.