Gol Heung-Min Sona w dogrywce zapewnił wygraną Korei Południowej nad Australią i awans do półfinału Pucharu Azji

Gol Sona w dogrywce zapewnił wygraną nad Australią i awans do półfinału Pucharu Azji

Son Heung-min z Korei Południowej świętuje
Son Heung-min z Korei Południowej świętujeAFP
Heung-min Son strzelił fantastycznego gola z rzutu wolnego w dogrywce, po którym Korea Południowa uzyskała kluczową przewagę, by pokonać Australię 2:1 i zapewnić sobie półfinał Pucharu Azji przeciwko Jordanii.

Była to kolejna wielka ucieczka Koreańczyków, których dopiero rzut karny Hwang Hee-chana w 96. minucie przywrócił do życia. Australia objęła prowadzenie pod koniec pierwszej połowy za sprawą Craiga Goodwina i wydawało się, że może dograć z nim do końca.

Po raz czwarty w pięciu meczach Korea Południowa pod wodzą Jurgena Klinsmanna zdobyła bramkę w czasie doliczonym do gry w drugiej połowie podczas turnieju w Katarze. Son z Tottenhamu, najlepszy piłkarz Azji i kapitan Korei Południowej, nie zdążył jeszcze w pełni zaznaczyć swojej obecności na turnieju, ale pokazał się z dobrej strony, gdy drużyna potrzebowała tego najbardziej.

Wyjściowe składy i noty za mecz Australia-Korea Południowa
Wyjściowe składy i noty za mecz Australia-Korea PołudniowaFlashscore

Najpierw wywalczył rzut karny, gdy Lewis Miller przewrócił go w doliczonym czasie gry drugiej połowy, a następnie w 104. minucie popisał się finezyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Klinsmann, który znalazł się w ogniu krytyki za występy Korei Południowej w Katarze, poprowadził swoją drużynę do szalonej celebracji na koniec.

Australia zakończyła mecz w 10-osobowym składzie po tym, jak Aiden O'Neill został ukarany czerwoną kartką za rzucenie się na Hwanga pod koniec pierwszej połowy dogrywki.

Koreańczycy nabrali apetytu na więcej i chcą wygrać Puchar Azji po raz pierwszy od 1964 roku. W półfinale będą musieli sobie poradzić bez Kim Min-jae, po tym jak obrońca Bayernu Monachium otrzymał drugą kartkę w turnieju. Ich przeciwnikiem będzie Jordania, która wcześniej w piątkowe popołudnie pokonała Tadżykistan 1:0.