Lyon pokonał Valenciennes i awansował do finału Pucharu Francji po 12 latach

Lyon świętujący pokonanie Valenciennes i awans do finału Pucharu Francji
Lyon świętujący pokonanie Valenciennes i awans do finału Pucharu FrancjiAFP
Lyon pokonał we wtorek Valenciennes 3:0 w półfinale piłkarskiego Pucharu Francji, dzięki dwóm bramkom napastnika Alexandre'a Lacazette'a i trafieniu Orbana, co dało pierwszy od 12 lat mecz o tytuł dla Lyonu.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, francuski napastnik otworzył wynik w 51. minucie z rzutu karnego i powtórzył ten wyczyn sześć minut później tym razem już nie z jedenastu metrów, a jego kolega z Nigerii, Gift Orban, ustalił rezultat w 75. minucie.

Gospodarze świętowali awans do finału przed prawie 60 000 widzów, którzy wypełnili Parc Olympique Lyonnais, podczas gdy Valenciennes, grające w drugiej lidze, pożegnało się z rozgrywkami.

Drugiego finalistę wyłoni mecz pomiędzy Paris Saint-Germain, rekordzistą pod względem zdobytych trofeów (14), a Rennes, zaplanowany na środę na Parc des Princes w stolicy Francji.