Mbappe pomógł PSG awansować w Pucharze Francji. Spory błąd Marcina Bułki

Mbappé zagrał przeciwko Nicei od początku.
Mbappé zagrał przeciwko Nicei od początku.Profimedia
Kylian Mbappé (25) powrócił do wyjściowego składu Paris Saint-Germain i pomógł strzelić gola w środowym zwycięstwie 3:1 nad Niceą w ćwierćfinale Pucharu Francji. Lider ligi spotka się z Rennes w półfinale na początku kwietnia, a Lyon i zajmujące drugie miejsce Valenciennes utworzą drugą parę.

Mbappe rozpoczął dwa poprzednie mecze ligowe PSG na ławce rezerwowych w ramach strategii rotacji trenera Luisa Enrique, który już przygotowuje się do letniego odejścia napastnika do Realu Madryt. Francuz potrzebował zaledwie 14 minut, by otworzyć wynik, gdy zdobył swoją 35. bramkę w sezonie strzałem między nogami bramkarza Marcina Bułki.

Dziesięć minut później Mbappé trafił w poprzeczkę, a wynik zmienił się w 33. minucie, gdy Fabián Ruiz wykorzystał błąd polskiego bramkarza Nicei. Ekipa z Lazurowego Wybrzeża, która jako jedyna pokonała PSG w lidze w tym sezonie, zmniejszyła deficyt przed przerwą, ale zwycięstwo faworyta zostało potwierdzone w drugiej połowie za sprawą główki stopera Lucasa Beraldo.

Paris Saint-Germain jest rekordzistą Pucharu Francji z 14 triumfami, ale na kolejny czeka już od dłuższego czasu - od 2021 roku.