AC Milan pokonał Romę 3:1 i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli Serie A

AC Milan pokonał Romę 3:1 i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli Serie AProfimedia
AC Milan pokonał u siebie AS Romę 3:1 w meczu ligi włoskiej i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli. Rzymianie nie wygrali po raz trzeci z rzędu i zajmują w niej dziewiątą pozycję. Z kolei czwarta Fiorentina zremisowała 2:2 z Udinese, które walczy o utrzymanie.

Bramkę otwierającą wynik w 11. minucie na San Siro w Mediolanie zdobył Yacine Adli. 23-letni francuski pomocnik strzelił gola po raz pierwszy w czerwono-czarnej koszulce od czasu transferu z Bordeaux latem 2022 r. Po przerwie na 2:0 podwyższył jego rodak Olivier Giroud. Paredes zredukował prowadzenie w 69. minucie z rzutu karnego, ale Rossoneri ponownie zwiększyli swoją przewagę sześć minut przed końcem, kiedy do bramki rywali trafił Theo Hernandez.

Rzymianie przegrali czwarty wyjazdowy mecz z rzędu. Już po środowej porażce 0:1 w Pucharze Włoch z Lazio, media zaczęły spekulować na temat przyszłości trenera AS, José Mourinho, który dzisiejszy mecz oglądał z trybun z powodu kary dyscyplinarnej.

Fiorentina częściowo zrehabilitowała się za porażkę 0:1 z Sassuolo, pokonując Bolognę w rzutach karnych w Pucharze Włoch, ale ligowy rewanż nie poszedł zgodnie z oczekiwaniami. Od dziesiątej minuty gospodarze odrabiali jednobramkowy deficyt po golu Lovrica.

Dziesięć minut po przerwie wyrównał Beltran, ale w 73. minucie Thauvin ponownie wyprowadził Udinese na prowadzenie. Przynajmniej punkt dla Fiołków uratował trzy minuty przed końcem rezerwowy Nzola, który wykorzystał jedenastkę. Udinese zajmuje 16. miejsce w tabeli i ma jeden punkt przewagi nad miejscami spadkowymi.

Lazio wygrało po raz czwarty z rzędu, pokonując Lecce 1:0. Z kolei Cagliari pokonało u siebie Bolognę 2:1, wygrywając po raz pierwszy od czterech spotkań.