Bisseck strzela pierwszą bramkę dla Interu, lider Serie A obronił pozycję

Były niemiecki obrońca AGF zdobywa pierwszą bramkę dla Interu pięknym strzałem głowąProfimedia
Obrońca Yann Aurel Bisseck strzelił swojego pierwszego gola dla Interu, gdy klub zwiększył swoją przewagę w czołówce Serie A, pokonując Lecce 2:0 u siebie na San Siro.

23-letni niemiecki zawodnik został wybrany do wyjściowego składu na trzeci mecz Serie A z rzędu i wykorzystał okazję, by zapaść w pamięć kibicom Nerazzurrich. Była to więc doskonała decyzja trenera Simone Inzaghiego, ponieważ Bisseck dał gospodarzom prowadzenie tuż przed przerwą, gdy po 43 minutach znakomicie skierował strzał z rzutu wolnego Hakana Calhanglu pod prawy słupek.

Choć i Lecce było w stanie stworzyć swoje okazje, to gospodarze nadal dominowali po przerwie. Efekty przyszły w 78. minucie. Nicolo Barella wykorzystał doskonałe odegranie piętą od Marko Arnautovicia.

Jakiekolwiek marzenia o podziale punktów prysły, gdy goście w 84. minucie zostali zredukowani do 10 zawodników. Z czerwoną kartką z boiska wyleciał Lameck Banda.

Dzięki wywalczonemu pewnie kompletowi punktów Inter zdołał utrzymać swój bufor czterech punktów nad Juventusem, który również w sobotę odniósł zwycięstwo. Nad trzecim Milanem derbowi rywale mają już bardzo okazałą przewagę 11 punktów.