Calabria: Będziemy tęsknić za Giroud zarówno na boisku, jak i poza nim

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Calabria: Będziemy tęsknić za Giroud zarówno na boisku, jak i poza nim

Olivier Giroud z AC Milan.
Olivier Giroud z AC Milan.AFP
AC Milan będzie tęsknił za Olivierem Giroud, który odchodzi do Los Angeles - powiedział w środę kapitan włoskiej drużyny Davide Calabria.

Francuski napastnik rozegra swój ostatni mecz dla mediolańskiego klubu w posezonowym meczu towarzyskim z Romą w Perth w piątek, przed spodziewaną 50-tysięczną publicznością na Optus Stadium.

37-latek, najlepszy strzelec wszech czasów we Francji (57 bramek), dołączy do Los Angeles FC w przyszłym sezonie i zakończy międzynarodową karierę po Euro, które rozpocznie się w Niemczech w przyszłym miesiącu.

"Jest ważnym liderem na boisku i poza nim... zwłaszcza poza nim" - powiedział Calabria dziennikarzom w Perth w środę.

"Bardzo mnie wspierał. Będzie mi go bardzo brakowało, ale cieszę się, że możemy wspólnie przez te kilka dni świętować jego odejście" - powiedział włoski prawy obrońca.

 

Giroud nie jest jedynym zawodnikiem, który ma opuścić AC Milan tego lata, ponieważ klub szuka nowego trenera po zajęciu drugiego miejsca w Serie A i nie zdołał poważnie zagrozić rywalom zm Interu Mediolan.

Trener Stefano Pioli, którego kontrakt wygasał w 2025 roku, odszedł pod koniec sezonu po czterech i pół roku kierowania czerwono-czarną drużyną. Zastąpić go może Portugalczyk Paulo Fonseca, który raczej nie będzie kontynuował pracy w Lille.