Dublety Calhanoglu i Martineza. Inter pokonuje Monzę i powiększa przewagę w tabeli Serie A

Inter Mediolan pokonuje Monzę i powiększając przewagę na czele tabeli Serie A
Inter Mediolan pokonuje Monzę i powiększając przewagę na czele tabeli Serie AProfimedia
Inter wygrał 5:1 na Monzy w sobotnim meczu 20. kolejki włoskiej Serie A i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Hakan Calhanoglu i Lautaro Martinez zdobyli po dwa gole, a jedno trafienie dołożył Marcus Thuram. Nerazzurri mają już pięć punktów przewagi nad zajmującym drugie miejsce Juventusem, który ma mecz zaległy.

Od pierwszego gwizdka Inter wyraźnie dyktował tempo meczu i już w 12. minucie miał okazję otworzyć wynik z rzutu karnego po zagraniu ręką przeciwnika. Hakan Calhanoglu ustawił piłkę na jedenastym metrze i uderzył w lewy róg bramki. Przyjezdni nie zwalniali jednak tempa w ofensywie i chwilę później Lautaro Martínez skierował piłkę do siatki wślizgiem na wysokości pola bramkowego.

W 30. minucie gospodarze mieli pierwszą okazję, ale główka z bliskiej odległości była wyraźnie niecelna. Później Nerazzurri zwolnili tempo i do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga odsłona wyglądała podobnie, goście nadal wyraźnie dominowali i potwierdzali rolę faworytów. W 60. minucie Inter zdobył trzeciego gola, gdy Calhanoglu wykorzystał świetne podanie z bliskiej odległości i skierował piłkę w lewy dolny róg bramki.

Wkrótce jednak podopieczni trenera Simone Inzaghiego popełnili pierwszy błąd w meczu, dając rywalom rzut karny po faulu. Na bramkę zamienił go Matteo Pessina, kierując piłkę przy lewym słupku. W 84. minucie Martinez również zdobył bramkę z jedenastki, strzelając w środek bramki. Chwilę później gola dla gości po kontrataku strzelił jeszcze Marcus Thuram, ustalając końcowy wynik na 5:1. Inter z 51. punktami pozostaje na pierwszym miejscu w Serie A