Inter dwukrotnie tracił prowadzenie, Cagliari wywozi punkt z San Siro

Inter walczył przeciwko Cagliarii
Inter walczył przeciwko CagliariiAFP
Obecni liderzy Serie A wychodzili na prowadzenie dwa razy i tyle też razy dali sobie je odebrać. Drużyna z Sardynii ugrała na stadionie przyszłego mistrza bardzo cenny punkt w walce o utrzymanie.

Ośmielony remisem 3:3 derbowych rywali z Sassuolo, Inter w niedzielny wieczór od początku ruszył na Sardyńczyków. Nie udało się strzelić spektakularnego gola już po pięciu minutach, po rzucie rożnym wykonanym przez Nicolò Barellę na skraju pola karnego. Pomocnik oddał dobry strzał, ale Simone Scuffet dobrze obronił.

Sprawdź komplet statystyk meczu Inter-Cagliari

Chociaż gospodarze zostali przestraszeni podkręconym strzałem Zito Luvumbo, nie było dla nikogo zaskoczeniem, że to jednak Nerazzurri otworzyli wynik w 12. minucie. Matteo Darmian zagrał podanie do Alexisa Sáncheza, który dobiegł do linii bocznej i podciął piłkę z powrotem do Marcusa Thurama, a ten z łatwością wykończył akcję.

Cagliari było zmuszone do cofnięcia się przez większą część pierwszej połowy, ale było skuteczne w budowaniu szybkich kontrataków, gdy byli w posiadaniu piłki. Jednak ani Luvumbo, ani Eldor Shomurodov nie zdołali zachwycić ostatnim kontaktem. Wydawało się, że mecz został rozstrzygnięty, gdy Barella posłał świetną główkę, która przeleciała nad Scuffetem i wpadła do siatki, ale gol został unieważniony po sygnalizacji spalonego.

Niestrudzony Scuffet musiał być bardzo czujny po przerwie - najpierw przetestował go strzał Federico Dimarco, a następnie obronił uderzenie z rzutu wolnego z 30 metrów Hakana Çalhanoğlu. Interwencje bramkarza okazały się kluczowe, gdyż Cagliari od razu przeszło na drugą stronę i zdobyło niespodziewane wyrównanie. Uzbek wykorzystał długą piłkę, którą Luvumbo przerzucił do Shomurodova na skraju pola karnego, a ten uderzył mocno i pokonał Yanna Sommera.

Barella dośrodkował w pole karne, a Dimarco główkował, ale piłka trafiła w rękę Yerry'ego Miny. Sędzia Francesco Fourneau zasygnalizował rzut karny i pomimo tego, że Scuffet poszedł w dobrą stronę, nie był w stanie powstrzymać dobrze ustawionego strzału Çalhanoğlu.

Podopieczni Claudio Ranieriego nie poprzestali jednak na tym. W ostatnich 10 minutach główka w polu karnym gospodarzy trafiła w ramię Gianluki Lapaduli i spadła pod nogi Nicolasa Violi, który wykorzystał sytuację do zdobycia drugiego wyrównującego gola dla Cagliari.

Isolani mogli nawet dać Ranieriemu dopiero ósmą wygraną w 34 próbach nad Interem w 95. minucie, gdyby Viola posłał piłkę obok Sommera, a nie w jego zasięgu. Pomimo remisu, Inter wciąż jest faworytem do wygranej w derbach Mediolanu w poniedziałek 22 kwietnia, podczas gdy Cagliari ma teraz tylko jedną porażkę w ośmiu meczach i pozostaje o cztery punkty nad strefą spadkową.