Juventus wygrywa z Romą po golu Rabiota i zmniejsza stratę do liderującego InteruAFP
Gol Adriena Rabiota w drugiej połowie meczu zapewnił Juventusowi wygraną u siebie z Romą 1:0, dzięki czemu drużyna Massimiliano Allegriego zbliżyła się na dwa punkty do prowadzącego w Serie A Interu Mediolan.

Stara Dama jest w tym sezonie siłą, z którą należy się liczyć. Odmłodzona drużyna trenera Allegriego, choć pragmatyczna na boisku, odnosi niezbędne zwycięstwa i po wygranej nad rywalami ze stolicy już tylko dwa punkty dzielą ją od zajmującego pierwsze miejsce w tabeli Interu.

W ostatnim spotkaniu Serie A w 2023 roku jedynego gola strzelił Rabiot, pozostawiony bez opieki przez obronę Romy, wykorzystując podanie od Dusana Vlahovicia w środku pola i spokojnie trafiając do bramki. Francuz potwierdził swoją niesamowitą formę - jest pomocnikiem z największą liczbą celnych strzałów w tym sezonie.

Tuż przed końcem prowadzenie mógł podwyższyć Federico Chiesa, ale jego gol nie został uznany ze względu na pozycję spaloną. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny, a w 76. minucie na placu gry zameldował się Arkadiusz Milik, zmieniając Vlahovicia. W zespole Jose Mourinho 80 minut rozegrał Nicola Zalewski, który został zastąpiony przez Sardara Azmouna.

Bianconeri kończą rok na drugim miejscu z 43 punktami z 18 meczów - tuż za Interem, który w piątek zremisował 1:1 w Genui i ma 45 punktów.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

Juventus wygrał dwanaście meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w 2023 roku z wynikiem 1:0, o 4 więcej niż jakikolwiek inny zespół w tym okresie, jest także jedną z zaledwie trzech drużyn w pięciu dużych ligach europejskich, które zachowały ponad 20 czystych kont (Barcelona 22 i Inter 21).