Lazio wygrywa z Empoli 2:0 i jest już pewne drugiego miejsca w Serie A

Lazio wygrywa z Empoli 2:0 i jest już pewne drugiego miejsca w Serie AProfimedia
Alessio Romagnoli i Luis Alberto okazali się zbawcami Lazio, strzelając bramki w wygranym 2:0 meczu z Empoli w sobotę, co dało gościom drugie miejsce w Serie A.

Wcześniej Inter Mediolan zepchnął Lazio na trzecie miejsce w tabeli po zwycięstwie 1:0 nad Torino. Wygrana drużyny z Rzymu zapewniła jej jednak zakończenie sezonu na drugim miejscu z 74 punktami, za wicemistrzami Napoli i dwa punkty przed zespołem Simone Inzaghiego.

Romagnoli strzelił gola z rzutu rożnego trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, wywołując szaleńcze świętowanie wśród przyjezdnych graczy i kibiców.

Nicolo Cambiaghi z Empoli osłabił swój zespół otrzymując swoją drugą żółtą kartkę tuż przed końcem meczu. Wykorzystując przewagę, Luis Alberto trzy minuty później przypieczętował zwycięstwo gości. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Sebastian Walukiewicz.