Napoli pewnie pokonało Sassuolo, Lazio zaskoczone przez Genoę. Osimhen z kolejną bramkąAFP
Napoli wygrało u siebie z Sassuolo 2:0 dzięki bramkom Victora Osimhena i Giovanniego Di Lorenzo, podczas gdy Lazio niespodziewanie przegrało na własnym stadionie z Genoą 0:1.

Osimhen otworzył wynik po 16 minutach spotkania, gdy wykorzystał rzut karny po tym, jak Daniel Boloca z Sassuolo przewrócił Matteo Politano.

Sytuację pogorszył Maxime Lopez, który w 51. minucie został wyrzucony z boiska za słowne obrażanie sędziego.

Napoli otrzymało kolejny rzut karny, gdy Jeremy Toljan zagrał piłkę ręką, ale strzał Giacomo Raspadoriego przeleciał nad poprzeczką.

W 64. minucie Khvicha Kvaratskhelia idealnie dograł piłkę do Di Lorenzo, a ten podwoił prowadzenie Napoli. Piotr Zieliński grał do 83. minuty i ponownie zaprezentował się z dobrej strony, mając ogromny wkład w poczynania ofensywne drużyny.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

Kryzys Lazio w Serie A wciąż trwa, ponieważ Genoa to zdobyła jedynego gola w meczu dzięki główce Mateo Reteguiego w 16. minucie. Lazio przegrało oba mecze lidze w tym sezonie.