Vlahović poprowadził Juventus do zwycięstwa nad Sassuolo, czyste konto Szczęsnego

Juventus nie sprawił zbyt wielu kłopotów swoim przeciwnikom.
Juventus nie sprawił zbyt wielu kłopotów swoim przeciwnikom.AFP
Juventus bez większych problemów pokonał Sassuolo 3:0 w 20. kolejce Serie A i goni Inter. Bohaterem meczu został Dusan Vlahović, który w pierwszej połowie zdobył dwie piękne bramki otwierające siatkę Neroverdich. Juve pozostaje niepokonane u siebie, podobnie jak niepokonany był Wojciech Szczęsny. Dopiero w końcówce za Vlahovicia wszedł Arkadiusz Milik.

Pierwszy kwadrans wtorkowego meczu nie obfitował w wiele akcji, więc strzał Dusana Vlahovicia w jego końcówce był tym bardziej imponujący. Serb ustawił się tuż przed polem karnym i pięknym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania.

Po bramce, Juventus utrzymywał się w posiadaniu piłki, pozwalając graczom Sassuolo na kombinowanie daleko od bramki gospodarzy. Strzał Armando Lauriente w 32. minucie był jedyną groźną szansą gości w pierwszej połowie, ale jego uderzenie zza obrońców został sparowany przez Szczęsnego.

Wyjściowe składy i noty za mecz Juventus-Sassuolo
Wyjściowe składy i noty za mecz Juventus-SassuoloFlashscore

Niedługo później Vlahović podwyższył prowadzenie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Po zmianie stron Stara Dama pozwoliła Sassuolo na ponowne próby budowania ataków, trzymając jednak przyjezdnych w bezpiecznej odległości. W 53. minucie rzadko oglądany strzał oddał Domenico Berardi, ale był on niecelny.  Kolejny szybki kontratak w poprzek boiska został ponownie wykończony przez 29-letniego napastnika zza obrońców, ale Wojciech Szczęsny pięknie wybronił dośrodkowanie. W sumie we wtorek Polak zaliczył cztery bardzo dobre interwencje.

Juve miało jeszcze dobrą okazję, gdy Timothy Weah otrzymał piłkę przed bramką od Federico Chiesy, ale reprezentant Stanów Zjednoczonych strzelił wysoko z pierwszej piłki. Wynik nie uległ zmianie aż do 89. minuty, kiedy Manuel Locatelli wystawił Chiesę po błędzie gości, a 26-letni Włoch nie pomylił się przed bramką.