MKS FunFloor Lublin przegrał z Gloria BN 26:29 w meczu 5. kolejki Ligi Europejskiej

LE piłkarek ręcznych - FunFloor Lublin - Gloria BN 26:29
LE piłkarek ręcznych - FunFloor Lublin - Gloria BN 26:29PAP
W meczu 5. kolejki grupy C Ligi Europejskiej piłkarek ręcznych MKS FunFloor Lublin przegrał przed własną publicznością z rumuńską CS Glorią 2018 Bistrita-Nasaud 26:29 (12:18). To czwarta porażka wicemistrzyń Polski w tych rozgrywkach.

Nie było to udane spotkanie wicemistrzyń Polski, o czym zadecydowały zwłaszcza początek i końcowa faza pierwszej połowy.

Zespół rumuński rozpoczął od prowadzenia 4:0 po pięciu minutach gry, ale później miejscowe stopniowo odrabiały straty. W 19. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Magdę Balsam doprowadziły do remisu 9:9. Dwie minuty później Magda Więckowska, po kilku wcześniejszych nieudanych próbach, pokonała bramkarkę rywalek i lublinianki po raz pierwszy w tym meczu wygrywały (10:9).

Natychmiastowa odpowiedź zawodniczek przyjezdnych wyraziła się nie tylko odzyskaniem prowadzenia, ale szybkim jego powiększaniem i na przerwę schodziły one z przewagą sześciu goli – 18:12.

Znakomicie dysponowana Cristina Laslo regularnie trafiała do lubelskiej bramki i zdobyła osiem goli (na dziewięć strzałów). W tej części meczu jako zespół Rumunki trafiły 18 razy, oddając 22 rzuty, natomiast ekipa gospodarzy miała zaledwie 50-procentową skuteczność, bo na 24 próby tylko po 12 piłka wpadła do siatki.

W drugiej połowie, mimo ambitnych starań, podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej nie zdołały odrobić tak dużej straty, choć w 51. min Aleksandra Tomczyk zdobyła tzw. kontaktową bramkę, bo zrobiło się 23:24.

Doświadczone szczypiornistki Glorii zachowały jednak zimną krew i nie pozwoliły już sobie odebrać zwycięstwa, choć i tak miały zapewniony awans do ćwierćfinału.

Lublinianki godnie pożegnały się z europejskimi rozgrywkami przed własnymi kibicami, którzy gromkimi brawami podziękowali im za waleczną postawę na arenie międzynarodowej.

W ostatnim meczu w grupie C Ligi Europejskiej drużyna MKS FunFloor Lublin w niedzielę 18 lutego zagra we Francji z Neptunes Nantes.

Wynik meczu:

FunFloor Lublin - Gloria BN 26:29 (12:18).

MKS FunFloor Lublin: Paulina Wdowiak, Weronika Gawlik - Oktawia Płomińska 2, Joanna Andruszak 3, Dominika Więckowska, Aleksandra Tomczyk 2, Magda Więckowska 1, Stela Posavec 3, Daria Szynkaruk 3, Magda Balsam 3, Sara Kovarova 4, Maria Szczepaniak, Paulina Masna 2, Romana Roszak, Kinga Achruk 3.

Bramki dla CS Gloria 2018 BN zdobyły: Cristina Laslo 9, Bianca Maria Bazaliu 5, Tamires De Araujo Frossard 3, Ioana Pristavita, Gnonsiane Niombla, Ida Marie Dahl i Seynabou Mbengue Rodriguez po 2, Elena Dinca, Paula Posavec, Deborah Kpodar i Nina Bulatovic po 1.