Polskie starcie o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Aluron zmierzy się z ZAKSĄ

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Polskie starcie o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Aluron zmierzy się z ZAKSĄ

ZAKSA zaczyna marsz po trzeci tytuł z rzędu w Lidze Mistrzów od fazy 1/8
ZAKSA zaczyna marsz po trzeci tytuł z rzędu w Lidze Mistrzów od fazy 1/8PlusLiga/Piotr Sumara
Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu 1/8 siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zwycięzca dwumeczu wywalczy awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Aluron CMC Warta Zawiercie i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sąsiadują ze sobą w tabeli PlusLigi. Jurajscy Rycerze zajmują trzecie miejsce, a aktualni mistrzowie Polski plasują się lokatę niżej. W tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Za każdym razem mecze kończyły się w czterech setach i wygrywali gospodarze. 

Aluron skomplikował sobie sytuację w grupie Ligi Mistrzów po porażce z BR Volley w ostatniej kolejce. Drużyna z Zawiercia przegrała na wyjeździe 0:3 i spadła na trzecie miejsce, dlatego musi rywalizować w 1/8 z ZAKSĄ. 

Mistrzowie Polski mierzyli się w fazie grupowej z Trentino, Karlovarsko i Menen. Zanotowali dwie porażki z włoskim zespołem i zajęli drugie miejsce. 

Pierwsze spotkanie pomiędzy Aluronem CMC Wartą a Grupą Azoty ZAKSĄ odbędzie się w Zawierciu, tydzień później rozegrany zostanie rewanż w Kędzierzynie-Koźlu.