PŚ w skokach kobiet: Opseth triumfuje w Wiśle, Polki zajmują odległe miejsca

PŚ w skokach kobiet: Silje Opseth wygrywa pierwszy konkurs
PŚ w skokach kobiet: Silje Opseth wygrywa pierwszy konkursPAP
Pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet w sezonie 2022/23 wygrała Norweżka Silje Opseth. Drugie miejsce zajęła Marita Kramer z Austrii, która broni Kryształowej Kuli. Na najniższym miejscu podium stanęła jej rodaczka, Eva Pinkelnig. Nicole Konderla uplasowała się na 34. miejscu, a Kinga Rajda - 36.

Wygrana na skoczni w Wiśle była drugim pucharowym zwycięstwem w karierze 23-letniej Opseth. Od Kramer była lepsza o 7,3 pkt. Norweżka oddała skoki na odległość 123 i 127 m, z kolei Austriaczka uzyskała 121,5 i 125 m. Rezultaty Pinkelnig to 125,5 oraz 126,5 m, co dało jej 8,4 pkt mniej od zwyciężczyni.

Obie Polki zanotowały 93,5 m. Konderla do 30. lokaty dającej prawo startu w finałowej serii zabrakło aż 19,2 pkt.

Warto pamiętać, że w Wiśle odbywają się także zawody Pucharu Świata mężczyzn. Kolejne konkursy już w niedzielę.

Ze względu na wczesny termin inauguracji rywalizacja toczy się w tzw. warunkach hybrydowych. Tory najazdowe są lodowe, ale zeskok pokryty jest igelitem zamiast śniegu.