Puchar Davisa: historyczny triumf Kanady w finale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Puchar Davisa. Historyczny triumf Kanady w finale
Puchar Davisa. Historyczny triumf Kanady w finale
Puchar Davisa. Historyczny triumf Kanady w finale
Profimedia
Kanadyjscy tenisiści po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Davisa. W rozegranym w Maladze finale pokonali Australię 2:0 po zwycięstwach singlistów: Denisa Shapovalova nad Thanasim Kokkinakisem 6:2, 6:4 i Felixa Augera-Aliassime'a nad Alexem de Minaurem 6:3, 6:4.

"Trudno opisać te emocje. Jesteśmy tu wszyscy i marzyliśmy o tej chwili. To spełnienie marzeń" - skomentował Auger-Aliassime.

Był to dopiero drugi finał Kanady w tym turnieju. W 2019 - w tym samym składzie - ekipa z Ameryki Północnej uległa Hiszpanii. Australia triumfowała 28 razy, ale ostatnio w 2003 roku.

W Grupie Światowej I do rywalizacji przystąpiło szesnaście ekip - zostały podzielone na cztery grupy. Do fazy pucharowej dostały się po dwie drużyny z każdej. Od ćwierćfinału rywalizacja toczyła się systemem pucharowym w Maladze.

Broniąca trofeum Rosja, która w ostatnim finale wygrała z Chorwacją 2:0, wskutek sankcji nałożonych przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) po inwazji zbrojnej na Ukrainę została wykluczona z rozgrywek.

Wynik finału:

Kanada - Australia 2:0

Denis Shapovalov (Kanada) - Thanasi Kokkinakis 6:2, 6:4

Felix Auger-Aliassime (Kanada) - Alex de Minaur 6:3, 6:4

Wzmianki
Tenis