Budowlane przegrały pierwszy półfinał Pucharu CEV we własnej hali

Puchar CEV siatkarek - Budowlani - Viteos 1:3 w pierwszym meczu półfinału
Puchar CEV siatkarek - Budowlani - Viteos 1:3 w pierwszym meczu półfinałuPAP
Siatkarki Grot Budowlanych przegrały w Łodzi z Viteos Neuchatel UC 1:3 (25:17, 21:25, 26:28, 22:25) w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu CEV. Rewanż w Szwajcarii odbędzie się we wtorek.

W pierwszym starciu z najlepszym szwajcarskim zespołem brązowe medalistki mistrzostw Polski skomplikowały sobie drogę do finału europejskich rozgrywek.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak porażki łodzianek. Siatkarki Macieja Biernata bardzo dobrze zaczęły mecz i w otwierającym secie przyjezdne były dla nich tylko tłem. Gospodynie dobrą grę kontynuowały w drugiej partii. Znów szybko wypracowywały bezpieczną przewagę (10:3), ale z czasem mistrzynie Szwajcarii grały coraz lepiej, odrobiły starty, a następnie wyszły na prowadzenie (19:17 i 21:18) i dość nieoczekiwanie wygrały seta.

Siatkarki Budowlanych miały duże problemy z odbiorem zagrywki rywalek, które lepiej od nich spisywały się też w trzeciej partii, zwyciężając w niej na przewagi. Czwarty set również należał do drużyny z Neuchatel, w której najskuteczniejsza były Amerykanki Madeline Haynes i Tia Scambray (po 23 pkt). Po stronie Budowlanych najlepiej punktowały Serbka Jelena Blagojevic (18) i Amerykanka MacKenzie May (12).

Rewanż w Szwajcarii zaplanowano we wtorek o godz. 19:00, relacja na żywo będzie dostępna na Flashscore.

W drugim półfinale Pucharu CEV rywalizują Reale Mutua Fenera Chieri z Włoch i Levallois Paris Saint-Cloud z Francji.

Siatkarki Grot Budowlanych występują w Pucharze CEV po odpadnięciu z Ligi Mistrzyń, w której zajęły trzecie miejsce w swojej grupie. W ćwierćfinale łodzianki wyeliminowały francuski Beziers VB.